mojitek

Tlak (osobní)

ahoj všem,chci se zeptat,co je na tom pravdy,že naměřený vysoký tlak-ten druhý nižší myslím -souvisí s ledvinami?Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Když odpovím, zase bude někdo znevažovat mou odpovědi, i kyž sám nezkusil. . Nikoho nepřesvědčuji, jen uvádím své zkušenosti z léčení alternativní medicínou, která vychází z čínské medicíny.

Vysoký krevní tlak může jako jeden z faktorů způsobovat nevyrovnanost energie jin a jang ledvin, především pravé ledviny. Může ho také způsobovat nedostatečnost energie jater, kombinace obou atd. Jaké jsou možné důvody, se dovíte v odkazu.

Pokud vás zajímá pohled lékaře, který se zabývá čínskou medicínou, projděte si článek.

http://www.pa­tentnimedicina­.cz/cz/ze-supliku-tcm/vysoky-krevni-tlak

Znám z vlastních zkušeností. Už jsem několikrát psala, , lékaři nezjistili původ mého vysokého krevního tlaku, často jsem v noci kolabovala, odvážela mě rychlá sanitka,.Nepomohly žádné léky, protože ty na snížení tlaku mně ho zvyšovaly, trpěla jsem závratěmi atd. Nechtěla bych zažít znova.

Hledala jsem pomoc jinde. Přešla jsem na homeopatii, alternativní léčení bylinkami, čínskou medicínou, přečetla hodně literatury. Homeopatické a bylinkové přípravky mně zachránily život. Byl to běh na dlouhou trať.

Opakuji, jsou to mé zkušenosti, nikomu nic nevnucuji. Záleží na každém, pro co se rozhodne. Zda chce léčit příčinu, nebo následky. Užívám jen bylinkové extrakty.

Další odpovědi
cynique

Tak jak je otázka položena – že jestli vysoký diastolický tlak souvisí s ledvinami, tak to ne. Ale hypertenze (jako taková – a může se projevit spočátku i třeba jenom vyšším diastolickým tlakem) může souviset také s ledvinami.

Je nutno rozlišit esenciální hypertenzi, které je 90–95% a tzv. hypertenzi sekundární (5–10% všech hypertenzí), kde lze diagnostikovat (a často i odstranit) konkrétní vyvolávající příčinu. Sekundární (tedy v důsledku něčeho konkrétního) může být v důsledku nemoci ledvin, Podle toho kde je příčina, tak se může jednat o renální parenchymatózní hypertenzi, renovaskulárná, diabetickou, atd, atd.

Ze samotného vysokého diastlolického tlaku – „ten druhý nižší“ – nelze posoudit, jstli se jedná o esenciální nebo sekundární (např. ledvinovou) hypertenzi.

bolak

Pravdu máš v tom že vysoký tlak obecně může souviset s poškozením ledvin a stejně tak k poškození ledvin může dojít v důsledku vysokého tlaku.

zvýšený tlak = zvýšený filtrační tlak v ledvinách

arygnoc

nič.

Krvný tlak (KT) je hydrostatický tlak, vyvíjaný krvou na steny ciev. Najvyšší je v aorte a veľkých tepnách a je vytváraný sťahom (kontrakciou) komôr srdca. Štandardné hodnoty KT u dospelého človeka v pokoji sú 120 mm Hg počas kontrakcie (systoly) komôr a 80 mm Hg počas uvoľnenia (diastoly) komôr.
Systolický alebo horný tlak krvi zodpovedá tlaku v tepnách počas systoly, čiže sťahu komôr. Systolický krvný tlak sa vytvára, keď sa srdce sťahuje a pumpuje krv do artérií.
Diastolický alebo dolný tlak krvi zodpovedá tlaku v tepnách počas diastoly, čiže plnenia komôr krvou. Diastolický krvný tlak vzniká, keď srdce vzápätí ochabne.

s obličkami (ledviny) a močovým mechúrom súvisí maximálne tak tlak prúdu moči.

arygnoc

annas:

nič proti bylinkám, tie aspoň niektoré pomáhajú.

ale homeopatia? ako sa dá liečiť ničím? (niečo iné sú riedené „jedy“, ktoré ale v účinnej látke (roztoku, …) SÚ)
[už iba to spojenie >dynamizácia účinnej látky< otvára každému rozumnému človeku nožík vo vrecku – korasokovo riedenie, centezimálne Hahnemannovo riedenie, …]

lieči vás viera, že sa vyliečite, telo na to potenciál má, ale nie homeopatické prípravky.

ps:
tiež iba názor.

mojitek

ne na všechno a na všechny platí placebo efekt.Bohuzel dnesni medicina si s hodne vecmi nedokaze poradit,ani kolikrat zjistit pricinu. Cinska medicina je uz tu par tisic let a rozhodne bych ji nebral na lehkou vahu. Jeden maly priklad -škytavka-. Jak jednoduse zastavite obycejnou skytavku?Jak si s tim poradi „ta nase medicina“?? Ja ji umim zastavit pouhym dotykem na urcite misto (na akupr.bod)-za 15 sec je pryc..žádný placebo efekt,žádná pouhá víra.Mám to xxx krát uspesne odzkouseno-i na lidech -naprosto nevěřících-.. Takže čínskou medicinu bych rozhodne nezavrhoval.