komanc

tj.2010, jsem pokladal otazku na tento server- odpovedi.cz|

Pokud jsi na mne pamatujete, zacatkem letosniho roku tj.2010, jsem pokladal otazku na tento server- odpovedi.cz| kde jste mi na uvedenou otazku odpovedel,mj: kopie otazky a odpovedi-OTAZKA

komanc
§247/1/e rusi se i pp za tento cin?

dobrej chtel bych se jen ujistit,spachal jsem trestny cin kradeze §247od.1 p.e,za ktery jsem dostal prospesne prace.do noveho roku jsem je prubezne vykonaval ale po novym roce jsem prestal delat s tim ze pocitam ze mi spadnou,ale hacek je v tom ze me hryze svedomi ze by mi je mohli nakonec promenit jelikoz jsem jeste nedostal zadny usneseni o tom ze se tyto pp,rusi.

ODPOVED:

Odpověď

standa

Pokud máte v rozsudku skutečně JEN ten § 247/1, písmeno „E“, tak můžete být klidný, protože tento trestný čin byl spolu s nevykonaným zbytkem trestu k 1.1.2010 zrušen.

Jentak na okraj, místo tohoto zrušeného trestu veřejně prospěšných prací ´vyfasujete´ trest podle přestupkového zákona, kterým bude finanční postih, který může u krádeží dosáhnout až na 15.000 Kč.

To, že jste ještě nedostal žádné ´usnesení´ od soudu není divné, soudy budou tuto agendu vyřizovat možná celý měsíc leden…

btw: Svědomí by vás mělo hryzat, ale úplně z jiného důvodu…

Z touto vasi odpovedi jsem byl nad miru spokojeny,…

Ale jediny problem ktery me zase a opet tizi je ten, ze jak i v tehdejsi otazce kterou jsem vam zacatkem roku pokladal,jsem stale nedostal ono ocekavane usneseni ci rozhodnuti o tom, ze by tyto VPP (o vymere 200 hodin ktere jsem z poloviny odpracoval)
byly zruseny. Je tedy pravda ze od uplynule doby kdy jsem vam pokladal prvni otazku,na niz jste mi jiz odpovidal, jsem se dvakrat stehoval ale vse ve meste JIHLAVA nikterak jsem se nevzdalil , a navic jsem od te doby byl nekolikrat kontrolovan at meskou policiji v jihlave nebo statni polici taktez v jihlave,tak v ani jednom pripade mi nezdelily ze maji pro mne nejakou obsilku o zruseni VPP nebo snad promenene VPP k trestu nepodminenemu­.Nehledne toho ze ,kvuly me bujare mynulosti si proverovaly ,zda-li neni proti me osobe vedeno trestni ci jine stihani, coz jak sami zjistily ,neni.Takze moje otazka je jasna, kde se toula toto ocekavane rozthodnuti? nebo snad neni pravdou ze tyto VPP za vyse uvedeny tresni cin, se nezrusil?Zacinam mit opet takove ty malicherne pochybnosti a proto se chci znovu ujistit, mam jiz rok novou praci a jsem v kolektivu ve kterem me prijali skvele, a hlavne nikterak nepachaji skutky proti zakonu jako kdysy ja. Ovsem pokud by se snad dozvedely neco o me mynulosti, tak by tato kolektivita padla v nivec.Zarucene me chapete co tim myslim , jsem opravdu rad ze po ty radce let , stravenyho bydnym zivotem ktery jsem zil(dali se to tak nazvat)jsem dostal sanci zit normalni zivot.DEKUJI ZA ODPOVED RYTYCH

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Sice potřebujete poradit a od toho odpovědi jsou, ale má rada je, abyste se obrátil na příslušný soud, který rozsudek vydal a tam směřoval svůj dotaz.
Zároveň bych požádal příslušný soud, aby vydal usnesení, kterým se výkon trestu VPP ruší na základě novely tr. zákona, kdy některé trestné činy přestaly být tr. činem.

Další odpovědi
standa

Asi nic lepší než poradil Miroslav nelze v tuto chvíli vymyslet.

Ještě jednou se ujistěte, že jste byl odsouzen skutečně JEN za to „e“, že v rozsudku není zmínka o žádném jiném trestném činu… a pak s tímto rozsudkem zajděte na příslušný soud, kde vám poradí jak formulovat žádost o podání informací ve vaší ´věci´.