Jean Didier

Dá se získat titul hrabě, případně jak a kde?

Dá se získat titul Hrabě případně jak a kde?
Stává se vlastník hradu automaticky Hrabětem?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z mikrostátů.

Pokud nnejde jen o tiotul hrabě, můžete získat jiný. Je to možné např. v

KNÍŽECTVÍ SEBORGA

KNÍŽECTVÍ SEALAND
„Pokud byste chtěli přijít levně k šlechtickému titulu, stačí do knížecí pokladny vložit v přepočtu asi 900 korun a dostanete titul barona. Pokud by vám baron nestačil, museli byste sáhnout hlouběji do kapsy a za zhruba 14 000 korun se můžete stát “

https://tripma­nia.cz/styl-kultura/264-touzite-po-slechtickem-titulu-navstivte-nektery-z-mikrostatu.html

Ještě se podívejte do archivu.

Dá se v Česklu získat šlechtický titul?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-v-cesku-ziskat-slechticky-titul-jak

Další odpovědi
Rokio

Ano, stačí se stát občanem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a tam vykonáš velké zásluhy, za které tě královna povýší do šlechtického stavu. Pokud se tam používá titul hrabě, máš možnost stát se ve Velké Británii hrabětem.

Edison

Po vzniku Československa bylo šlechtictví s tituly zákonem č. 61/1918 Sb. z 10. prosince 1918 zrušeno, po novelizaci v roce 1920 byly zavedeny sankce za úmyslné a veřejné užívání titulu. Roku 1936 bylo novým zněním zákona zakázáno také užívání erbů a uvádění titulů v tisku. Během protektorátu bylo užívání titulů povoleno, od druhé světové války platí zrušení šlechtických titulů dodnes, neexistují však za porušení žádné sankce.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0lechtic­k%C3%BD_titul

DoTazatel

Ne a ne. Šlechtické tituly už neexistují.

Drap

I když byly všechny šlechtické tituly u nás zrušeny a nepoužívají se, pouze někteří pochybní politici sále užívají titul hrabě pro Spícího Karla, tak je jedena možnost, jak zcela legálně získat u nás čestný titul „hrabě“ i s dekretem. Toto jmenování udělují vzduchoplavci, těm, kteří absolvují svůj první let horkovzdušným balonem na počest prvního balonového vzduchoplavce. Ti tul je potom Pan Hrabě „křestní jméno“ z uvádí se místo podle názvu katastru obce místa, kde přistáli. Ženám potom titul hraběnka.

Mc Merkurion

… hrad a hrabě nemají nic společného, ale opravdu nic, hrady se stavěly v době středověké, a tehdy tento titul neexistoval …

Roman22

Někteří si myslí, že jsou skutečně šlechtici
Avšak Elizabeth Roadsová, konzervátorka archívů u Dvora lorda Lyona, heraldického úřadu pro Skotsko, konstatuje, že se mnozí kupci titulu mylně domnívají, že jsou skutečnými šlechtici.

„Pravý šlechtický titul si nemůžete koupit. Nemůžete zaregistrovat koupi půdy do skotského katastru, který jediný prokazuje vlastnictví půdy. Je to jen kousek papíru, který jste dostali jako doklad o tom, že jste přispěli na dobrou věc,“ říká.

Jedinou možností je podle ní koupit si feudální baronský stav, který není spojen s půdou.

Baronský stav původně udělovali skotští králové a byl spojen s velkými pozemky. S tím však skoncovala reforma vlastnictví půdy, kterou v roce 2004 schválil skotský parlament. Polovinu pozemků ve Skotsku vlastní méně než 500 osob.

Brian Hamilton, zakladatel společnosti Scottish Barony Titles, uvádí, že jsou dnes na prodej dva baronské statky, každý za 85 tisíc liber (2,6 miliónu korun).