dust8

Tiskárny štítků tiskou nálepky či samolepky, nebo to je jen specifický druh papíru?

Myslím klasické typy jako jsou např tady: https://tiskarny-stitku.heureka.cz/

Od top 2 po top 5

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám zde před sebou tiskárnu štítků Dymo Letratag š12 mm. Prostě dává se do toho kazeta s páskou, modrou, zelenou, červenou , žlutou, papírovou, transparentní atp. Kazeta je specifická pro každý druh tiskárny. Napsaný text na displeji se potom vytiskne termotiskem na vloženou pásku a potřebná délka štítku se odstřihne nožem, který je součástí tiskárny. Vždy se jedná o jednu cívku, nikoliv více cívek ( kazet). Nicméně do mé tiskárny stojí jedna kazeta s jednou barvou cca 200 Kč. Páska je jednostranně lepící.
Na kazetě je návin 5 m 12 mm široké pásky. Pro každou barvu potřebuješ jednu kazetu. Štítek je pak barevný podle toho jak barevnou pásku tam máš a text je černý. Čím širší pásky tiskárna zpracovává tím jsou dražší.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, pak se do toho strkají kazetky s náplní dle Tvé preference, leze z toho samolepící pásek. Je to rozhodně víc než spešl papírek. Co jsem kdysi měl tu čest, tak uvnitř bylo několik cívek (2 nebo 3) na aktivní vrstvu se natiskl text buď termotiskem nebo termotransferem, tisk se zalaminoval (samolepící folií) a komplet vyjel ven v podobě samolepícího proužku. Výsledkem je poměrně tlustá fólie (asi jako plastový lenoch do sešitu)

Edison

Mno… a pak jsou tiskárny, které tisknou štítky na specifické papíry, které mají třeba naperforované štítky. Je opravdu nepřeberné mnosžstí typů a řešení.