Někdo4561564

Tisíce diváku tleskali nebo Tisíce diváku tleskaly?

Nejlepší odpověď
annas

Pravidla připouštějí dvě možnosti.

  1. (Ty) tisíce diváků tleskaly – shoda přísudku s podmětem tisíce.
  2. Shoda přísudku s celým rozvinutým podmětem (vlastně obsahovým původcem děje jsou diváci, jejich počet je tisíc), takže tvar přísudku je ve středním rodu..

Tisíce diváků tleskalo.

Další odpovědi
JuddH

Podmět je tisíce (rod mužský neživotný), diváků je přívlastek, takže tleskaly.
Doplňuji:
I když já bych asi řekla tleskalo… ani nevím, jestli to lze. 🙂

Elk

Tisíce diváků tleskalo!