Pokročilý

Tiramisu! Jaké na něj vybrat kafe a jak jej připravit?

Kávě nerozumím. Vím leda tak to, že existují různé druhy, s odlišným aroma či chutí, sypké či celá zrna. Instantní... a pak ty potvory ve víčkách. S kofeinem či bez. No... mám v plánu udělat co nejvíce "pravé" tiramisu z cukrářských piškot. Našla jsem recept, kde je mimo jiné za ingredience smetana ke šlehání, cukr, rum, vejce, mascarpone, kakao a právě káva - 300 ml. Ale nevím si rady. Šlo by to případně i nahradit (silným) kakaem? Je to dobrý?
Hlavně mi jde asi o to, aby se to zkrátka dali jíst :D Je to pro přítele k narozeninám.

Odpovědi:

Zlatý

Podle různých receptů se používá navíc i kakao, ale ne na náhradu kávy. Káva může být klidně i rozpustná, jen má být silná a oslazená. Zkus se inspirovat tady:
https://www.prostreno.cz/…

Bronzový

Uvař silnou černou kávu (s lógrem), rozhodně ne instantní. Nech usadit a po vychlazení slij, abys měla čistou kávu. Do kávy se přidává likér amareto - přiměřeně.

Zlatý

Šlehačku vyšlehám se ztužovačem šlehačky, přidám mascarpone, mandlové aroma. Cukrářské piškoty máčím v silné sladké rozpustné kávě s přídavkem mandlového aroma, pokládám do vhodné nádoby, na piškoty rozetřu ušlehanou šlehačku s mascarpone a dále vrstvím piškoty a krém. Končím krémem, posypu kakaem.
Jak vidíš, hlavu si nelámu s pravým nebo levým tiramisu.

například zde

Zdroj: https://www.kreativita.info/ti ramisu-bez-vajec-a-alkoholu/?f bclid=IwAR12UawyDP36Cap5nhr65B OFVmhyUeuOeJMxUi3d_Te_aLOHv2wh mK8wvhE

Bronzový

Pokud není v receptu uvedeno jaká káva, pak to je asi jedno.
Náhrada kakaem asi nebude to pravé, i když někomu to chutná, ale chuť kávy a kakaa je zcela jiná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1221
Zlatý annas 1112
Zlatý hanulka11 985
Zlatý marci1 700
Zlatý Kepler 685
Zlatý iceT 550
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 477
Zlatý quentos 455
Zlatý mosoj 404

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.