Berušinka

Tipy a triky v domácnosti??

Zajímalo by mě (otázka hlavně pro ženy), jak si „šlechtíte“ svojí domácnost různými tipy a vylepšováky – např. z dámských časopisů nebo máte nějakou věc, kterou jste pochytily od maminky, babičky či jiné něžné osoby v příbuzenstvu a myslíte si, že není až tak známá nebo jí málokdo využívá a skutečně funguje ? Já jsem se nedávno dočetla, že na vodní kámen ve varné konvici stačí 1:1 (ocet a voda) dvakrát převařit. P.S. Musím se přiznat, že jsem to ještě nezkoušela =P.

Nejlepší odpověď
hanulka11

No ale dej pozor- včas konvici odstav nebo ti to překypí. Je lepší hned jak začíná vřít odstavit a nechat vodu vystydnout a teprve vylít.

Další odpovědi
Mili @

a do té varné konvice se dá dát vařit voda s kyselinou citrónovou,taky to báječně vyčistí …!
Doplňuji:
a záclony je dobré přeprat v Žabce, taky to pomáhá…

anonym

moje babička když vyprala záclony tak je ještě namočila do vody s inkoustem,a nechala jen odkapat,záclony byly sněhově bílé,dělám to taky

iceT

Tak třeba do varné konvice raději citronovou štávu,aspon nepáchne jak ocet,a při vaření hojně používám špek:do jíšky,pod maso,skoro do všeho.
A naučila jsem se při jakémkoli obalování při přípravě smažených jídel používat uzavíratelné dozy,nebo aspon pracovní plochu pokrýt potravinářskou folií,a odpadá mi práce s rozsypanou strouhankou.
Ale to asi dělá každý.

stana73

Octovou vodou se dobře odstraní i vodní kámen na baterii,dlaždičkách a vůbec v celé koupelně.Přidaný do máchání změkčuje prádlo,zředěný s vodou umyjete šetrně lednici a odstraníte pachy,atd

SEOguru

Dostať kúpiť rôzne gadgety pre vylepšenie domácnosti: https://www.in­s.sk/kategori­a/dom-a-zahrada/