lenka.seda

Tip na trému? :)

Dobrý den,
v pondělí a v úterý jdu na přijímačky. A potřebovala bych poradit nějaký způsob na zahnání trémy… Opravdu pomáhá takové to: vezmi si papír nebo něco do ruky a hrej si s tím, nebo nemysli na to kde jsi atd…? :)
Děkuju.:)
Doplňuji:
jojo, taky dělám na gympl.. Moc děkuju :)

Nejlepší odpověď
Calimë

já osobně jsem jenom seděla v lavici, ani jsem si z nikým nepovídala. Před testy mi pomáhá být 3–5 minut sama, pročistit si hlavu, nemyslet na to, prostě se uvolnit a říct si, že když to pokazím, nic se nestane (to jsem si říkala i před příjmačkama na gympl)
a jak říkáš, tak to alespoň mě pomáhá
přeji hodně štěstí ;)

Další odpovědi
anonym

Trocha trémy neuškodí a většina lidí s ní zápasí celý život. Doporučuji vzít si na přijímačky petku s pitím a když budeš cítit sucho v ústech, popíjej po pár doušcích vodu nebo nápoj, který máš ráda. Trémě to sice nezabrání, ale budeš mít nějakou činnost, které Tě od „nervačení“ ochrání a odpoutá.
Neboj se, dáš to.

KatkatkaW

U mě fungovalo: Jsem nejlepší, nejlepší, nejlepší! Vím že se tam dostanu, tudíž jsem se tam dostala s výbornými výsledky. Důvěřuj sama sobě, že na to máš :)
A taky mi pomáhá hrát si s propiskou nebo v duchu počítat. Nebo si představím, že kolem mě je cihlová zeď a jsem sama v klidu… :)
Hodně štěstí přeju ;)