Máte nějaký tip na knihu spíše pro holky, fantasty nebo scifi, hodně dobrou, chytlavou, spíše pro teenegery?

Máte nějaký tip na knihu spíše pro holky, fantasty nebo scifi, hodně dobrou, chytlavou, spíše pro teenegery než úplně děti (je mi 16), jestli vás chytlo hunger games nebo nástroje smrti tak raďte!! Budu strašně ráda za každou knížku kterou ste si zamilovali !!! :)

Odpovědi
da ny

Asi mnoho neporadím, moje dcera v tomto věku četla:
Čapka, Remarque, Betty Mac Donald, Clarka (Celkem jde o Merde).
Poslední kagriolet, Vyhoďme ho z kola ven, Když v ráji pršelo atp. ..... ;)

atena11

Vampýrská akademie , Pokrevní pouta, Sukuba (Richelle Mead), Smečka 1–4 (Andrea Cremer), Upíří deníky, Říše temnom (L.J.Smith), Vlčí pramen 1–2 (Nancy Holder a Debbie Vigué) Tajemná země Rondo a Deltora ( Emily Rodda), Upíří polibky 1 Počátek, Rakve lásky, Město upírů (Ellen Schreiber) To je asi vše možná doplním ;)

ivzez

V 16 letech jsem měla přečteného Scotta, Čapka, četla jsem Shawa, Gallsworthyho, Sinclaira Luise, Remarque a mnohé další. Mé dcery také četly beletrii a myslím, že i ty bys už s ní mohla/měla začít.

Nejmladší dcera si kolem 15. roku oblíbila Richarda Bacha.
Zkus si od něj něco přečíst, mohl by se ti také začít líbit.

Jita Vava

Mě se třeba líbí fantasy od T.Prachetta „Úžasná Zeměplocha“. Je to série knížek:
http://www.da­tabazeknih.cz/se­rie/uzasna-zemeplocha-28

kubik!

Lukjanenko – noční hlídka, denní hlídka, šerá hlídka, temná hlídka, poslední hlídka,
Kulhánek- více méně cokoliv
Eddings – toho je také spousta a líbilo se mi to dost
Sapkowski – ságy o zaklínači
Knight – země upírů
a samozřejmě Pratchett – zeměplocha