Ronnynik

Těžký příklad do Matematiky, nutně pomoc prosím :(

čerstvé houby obsahují 95% vody. Sušené houby obsahují 10% vody. Kolik čerstvých hub je třeba nasbírat, abychom dostali kilo sušených?
Doplňuji:
Jestli znáte nějaké takové stránky, na kterých se to řeší, tak mi prosím pošlete odkaz ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Na úkoly je na internetu zaměřeno opravdu dost jiných stránek. Mysli – 10% vody. Kolik je to v 1 kg sušených hub? Potom si promysli, co je to ten úbytek (vysušením) vody. Až přijdeš na toto, tak budeš umět dopočítat zbytek.
Doplňuji:
Děvče, zkus se na internet podívat, kolik ti naběhne možností po zadání hesla „domácí úkoly“. Jsou tam opravdu desetitisíce řešených úloh. Proč zase dorážíš na nás, abychom ti i toto hledali my. Jsou snad registrovaní na Odpovědích.cz odpovědni za tvé školní úspěchy nebo neúspěchy? Tyto stránky opravdu nemají v úmyslu suplovat školní výuku. Neber za samozřejmé, že to tak je, pokud se ti tu někdo snaží pomoci radu a nasměrováním. Tady za děti řešit jejich domácí úkoly nechceme a nebudeme. Uvědom si, že je to tvá domácí příprava a ty ji máš zvládnout. Vypočítat tu za tebe domácí úkol by bylo podváděním, a to hned několikanásobným. Nejvíc bys ale podvedla ty sebe samou.

Další odpovědi
www

Jsou stránky, které specielně řeší DÚ.
Ovšem Odpovědi mezi ně nepatří.

anonym

Lehká trojčlenka