hapiky

Těžíte bitcoiny?

Jsou teď 6× dražší než loni.

Nejlepší odpověď
cochee

Netěžím. Ty máš snad doma ASIC, nebo víš o někom, kdo má? Zákonitosti těžby BTC jsou takové, že se jejich „emise“ stále zpomalují, takže i při současném zdražování BTC se jejich domácí těžba „po staru“ pomocí PC s výkonnou grafickou kartou nevyplatí, vytěžené BTC by nezaplatily spotřebovanou el. energii.

Další odpovědi
Tw!st

Nevyplatí se to na jednom počítači, to bys jich musel mít celou síť.

dubraro

Netěžím. Volný výpočetní výkon využívám na nekomerční distribuované výpočty.

Emefej

Chtěl jsem těžit. Překopal jsem celou zahradu a žádné ložisko jsem nenašel.

Roman71

Taky koukám, jak to vyskočilo..
Před několika lety jsem s tím ze zvědavosti s nulovou investicí začal a teď mám v Bicoin peněžence skoro 360Kč, aniž bych musel na cokoliv sáhnout. Podařilo se mi „kamsi“ protlačit reklamní banner, takže mi týden co týden přistálo v peněžence 0,50–2Kč. Jenže web se zrušil a za poslední dva roky ani ťuk.
Nicméně jsem teď byl velmi mile překvapený, kolik se dá získat nulovou investicí, v podstatě jen „klik“ včas v odpoledních hodinách :)

hapiky

cochee.:Měl jsem 3 těžební stroje Bitmain nebo tak nějak, samozřejmě zapojené do sítě. Ekonomická těžba byla jen s tím nejlevnějším tarifem elektřiny. Kdybych věděl, že za rok bude dražší o 600%, to by byl vejvar. Spíše se spekulovalo, že Bitcoin zanikne. Proto jsem skončil a bitcoiny prodal.

hapiky

Výhoda byla, že jsem nemusel doma topit, teplo s ventilátorů bylo dostačující.

cochee

Hmm, tak to musím smeknout. Mě by ani nenapadlo do těžebních strojů investovat. Ani bych to nepropočítával, jestli se to vyplatí, případně s jakou účinností. Možná by to stálo za úvahu, kdybych měl na pozemku vodní tok a na něm nějaký generátor, který by pár minerů utáhl.

hapiky

Těžba s novými stroji Jupiter nebo Saturn apod. se vyplatí, horší to je s pořizovací cenou těchto strojů: než se samy zaplatí, už budou téměř zastaralé, čili neekonomické v poměru spotřeba-výkon.