Težce nabyl,lehce pozbyl!

Také jste se s tím setkali?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano moc mě zamrzí, když ztratím věc na kterou jsem dlouho šetřila .
I to se bohužel stává.

Další odpovědi
anonym

Dalo by se říci, že v dnešní těžké době se toto úsloví stává více aktuálním až jakýmsi leitmotivem, zvláště při každém výplatním termínu, kdy čeká stále více na složenky, než kolik přichází na účet.
Tedy ano, čím dále tím více z nás se s tím setkává každičký měsíc.
A někdy stačí takové auto, na něž se dlouhá léta šetří a pak stačí blbá vteřina a všechno je v pr, pardon vniveč.
Doplňuji:
Ještě mne napadá paralela z nehmotné oblasti, třeba důvěra, která se dlouho buduje a pak stačí jediný podraz, abychom ji rázem pozbyli.
(Také někdy i hodnotný vztah, tam to může nastat ještě rychleji).

tom004

Tak,s tím mám,bohužel,vlastní zkušenost,a pěkně drahou.Ale,jak se říká,co tě nezabije,to tě posílí.Vyřešeno. :)

mosoj

Tak to je otázka jako na zavolání. Dnes jsem někde pozbyl peněženku s cca 3 000 Kč a šlo to velmi lehko. Ani jsem o tom nevěděl. S nabytím těch peněz to ale již bylo horší.

arygnoc

ano, snes je to dáno konzumním trendem.

mám věci, kterých bych se vzdával těžko, např. porcelánový šálek na kafe (od babičky), knihy, věcí, které (pro mne) mají historii, jsou spojené e nějakou vzpomínkou.