Kololo

Těžba bitcoinu s elektřinou ze solárních panelů?

Dobrý den, za poslední rok jsem naakumuloval 30 milionů korun českých z kryptoměn. Mám dotaz: Kde vidíte problém v následujícím scénáři. Koupím si loukový pozemek *. Poté nakoupím solární panely a nechám si je nainstalovat na pozemek- vedle toho postavím menší halu a vytvořenou energií budu napájet bitcoin minery. Podotýkám že mi je teprve 18 čili o pozemcích a různých povoleních vím uplné nic. Budu rád za každou radu :)

Odpovědi
Pepa25

Za poslední rok klesl kurs bitcoinu o cca 70 %, u jinách kryptoměn je to podobně.
Každý miner ví, jaká je skutečná potřeba elektřiny na těžbu. Výnosnost lze spočítat: https://www.mi­nerhousing.cz/kal­kulacka-kryptomeny/
Stavba „menší haly“ opravdu není investice, kterou by mohl podniknout někdo, kdo si neumí představit, co to obnáší.

TeaPack314

Jestli jsi naakumuloval 30 milionů z crypto, kup několik bytů ve velkých městech a pronajímej. Pak se zamysli co s volným časem, penězi a rozjeď si nějaký menší, ale stabilnější byznys..

To nad čím přemýšlíš je v naší, ne úplně sluncem zalité republice, úplná blbost.

A jestli bydlíš někde v domku, solárních panelů už máš plnou střechu a sem tam Ti nějaká ta energie přebývá, klidně si „ze srandy“ nějaký ten miner kup. Ale ber to jako zábavu a na zisky se nespoléhej…

--

Ještě teď koukám na nějaký odhad/průměr kolik energie ty panely vlastně vyrobí. Na rozdíl od crypto jsem se o to nikdy dřív moc nezajímal. Bere se nějaký průměrný panel o velikosti jednoho čtverečního metru a já ho srovnávám s Antminer S19 Pro. Plus/mínus to co v zimním období ten solar vyrobí za měsíc, tenhle antminer spolkne za necelých deset hodin! Tudíž by to nebyl pozemek a hala, ale fotbalové hřiště a malá kůlnička někde v rohu…

Tenhle antminer žere přes 3,2 kw za hodinu, nový stojí přes 70 000 a při současných cenách a situaci btc by (i kdybys měl elektřinu úplně zadarmo) vydělal max nějakých 6500 měsíčně. Tj samotný miner by se zaplatil skoro za rok, nehledě na panely, cenu pozemku, baterie pro solary atd..

aevul

Máš 30 milionů a chceš vydělat další? Zaplať si za radu nebo dokonce realizaci. Na právníka máš.