Rtep

Teta ma uz pul roku insolvenci, pravidelne plati, dnes ji volal insolvencni spravce,ze prisla o RD. Je to mozne?

Dobry vecer,mam otazku. Teta si vzala pujcku,rucila RD diky vysokým splátkám nestihala plati,mela i pujcky jinde,nic méně zažádala o insolvenci ta ji byla schvalena,plati uz vice jak pul roku pravidelne. Dnes ji volal insolvencni spravce,že prisla o dum a do mesice se ma vystehovat. Je to mozne?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Těžko takto říct, je možné, že prodej domu byl součástí insolvence-tzv. prodej majetku, který uspokojí věřitele.
Ale pokud se jen přihlásil věřitel u kterého ručila a dům prodal, jednal v rozporu s insolvencí, ale to by zase měl mít ošéfovaný ins. správce.

Další odpovědi
briketka10

nevím, zda se to může stát, ale, jestli byl RD veden, jako zástava, tak
zřejmě ano, můj soused má taky insolvenci dluží 2 miliony v dluhu je
započten dlužný nájem za byt 137 tisíc, tak ho město, vystěhovalo, dali
mu lhůtu dva měsíce..

Hlada

To je možné. Jde o t.zv. zajištěnou pohledávku. Zajištěné pohledávky se neuspokojují oddlužením. Věřitel může dát insolvenčnímu správci pokyn ke zpeněžení majetku nebo může pohledávku dál uplatňovat po skončení režimu oddlužení.

lota

Mám pocit, že u nás je možné všechno. Možná bych se zkusila zeptat ještě tady: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/exekuce-a-dluhy/