bolak

Testování léků na lidech…

Existuje u nás taky něco takovýho? Viděl jsem že to tak funguje/fungovalo ve spojenejch státech, že vám zaplatěj za to že budete pokusnej králik.

Slyšeli jste o něčem podobným, a pokud jo, kolik platěj?

Nejlepší odpověď
www

Kemo, ty negómeš net? 😁
Se špizni sem:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Tes­tov%C3%A1n%C3%AD+l%C3%A9­k%C5%AF&clien­t=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
Pájo

Klinických studií jede velká spousta i v ČR. Bez nich se registrace léčiv nikdy neobešla a neobejde.
Obecně se perspektivní léčivo testuje v několika stupních na:

  • naprosto zdravých (většinou mladých) dobrovolnících, později na
  • pacientech, pro které je lék určen (trpících konkrétním onemocněním), pokud vše klape…tak i na
  • pacientech, kteří trpí i dalšmi onemocněními

Všeobecně platí, že s každým dalším krokem, se skupina testovaných násobně zvyšuje.
http://www.su­kl.cz/leciva/kli­nicke-hodnoceni-leciv

briketka10

http://zpravy­.idnes.cz/nemoc­nice-casteji-testuji-leky-na-dobrovolnicich-plati-jim-i-20-tisic-11h-/domaci.aspx?c=A110916­_172857_domaci_taj

toto jsou poslední zprávy z netu o testování léků na lidech u nás z roku 2011..