Kazatel

Testování covidové vakcíny se zúčastnili dětští dobrovolníci. Jsou děti ve věku 5+ na takové rozhodnutí dosti vyspělé?

Odpovědi
Dochy

Dost vyspělí na rozhodnutí by měli být rodiče. Pokud předpokládají, že to očkování jejich dětem zlepší zdravotní stav, resp. vyhlídky do budoucna, pak je to rozhodnutí správné a legitimní. Dělají to co (na základě momentálně dostupných informací a jejich přesvědčení) považují pro dítě za nejlepší.

JežíšKristus

Ano

Drap

Běti v 5 letech žádné rozhodnutí nedělají.

Pepa25

Hrozně vtipné … mimochodem víte, že kromě sociálně slabých rodin (což jsou obvyklí testeři vždy a všude) dost dětí do testů nahlásí lidé z prostředí výzkumu, vysokých škol a medicíny?

anonym

Proti očkování nic nemám, ale etické mi to zrovna nepřijde, ale na druhou stranu, neznám bližší podrobnosti.

da ny

Domnívám se, že ne. Pro kratičké testování výrobcem, ani pro vakcinaci.
Za dítě rozhodují zákonní zástupci. Nedovedou posoudit situaci současnou, ani budoucí.
Bohužel větší část rodičů u těchto vakcín neuvažuje o prospěšnosti očkování pro zdraví jejich dětí. Nejde o ochranu před onemocněním. Vakcíny byly na kmeny viru, který tady není, nahradily ho mutace. Těžký průběh u jinak zdravého dítěte téměř nehrozí.
Jde o to, že děti nebudou vyčleněny z kolektivních/škol­ních aktivit. Nebudou omezovány během školou plánovaných akcí (lze, za stávajících podmínek, dosluhující vládě i v jiných zemích v Evropě, očekávat snížení věkové hranice pod 12 let).

Dochy

da ny: „Za dítě rozhodují zákonní zástupci. Nedovedou posoudit situaci současnou, ani budoucí.“ – a Ty ano? Prakticky jakýkoli preventivní zásah se dělá s ohledem na nějaké předpoklady. Ty mohou a nemusí vyjít. Tak jako se může objevit vážný problém po očkování, tak se může objevit vážný problém po onemocnění neočkovaného dítěte. A vezmeš si pak ty následky na triko Ty, když jim chceš upírat právo tu vakcínu zkusit?