wenda6

Eexistuje nějaké testování na přecitlivělost léků?

Dobrý den, existuje nějaké testování na přecitlivělost leků? Po některých antibiotikách jsem trpěla úzkostmi. Občas se mi stalo, že mě hrozně bolela hlava. Stačila hned první dávka antb. Vždy musím jet k doktorce a prášky následně vyměnit za jiné. Je to dost otravné, hlavně ve chvíli, kdy je mi zle a potřebuji, aby prášky co nejdříve zabraly… díky za odpověď

Původní neotázka
Test na alergii leků

Nejlepší odpověď
marci1

"Diagnostický algoritmus lékové hypersenzitivní reakce má tři základní nástroje: anamnézu, kožní testy a provokační testy. Pomocnou roli mají testy laboratorní. Každá vyšetřovací metoda má svá specifika a své limity. " Více ve zdroji.

Zdroj: http://zdravi­.euro.cz/clanek/pos­tgradualni-medicina/diag­nostika-lekove-alergie-478809