Zbynas

Jak to, že IQ testy akorát odhalují Vaší znalost matematiky a v žádném případě Vaši inteligenci?

Pokud lidé chtějí změřit inteligenci, musí jí chtít změřit. Ne na tom vydělávat prachy a hrát si na nejchytřejší.

Testy inteligence obsahují z velké části pouze skryté matematické příklady, které v žádném případě inteligenci nemohou posoudit.

Jak něco takového může procházet takovou dobu?

Nechtěl by s tím konečně něco udělat? :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já myslím, že to odpovídá inteligenci. Nejde tam o matematiku, ale o logiku.
Logika je ale k matematice potřebná.

Einstein mě IQ vysoké. Tady je jedna jeho hádanka. Tak schválně vyřešíš ji? Počítat k ni umět moc nemusíš, stačí do pěti:-)))))

http://www.e-matematika.cz/ha­danky/03-einsteinova-hadanka.php

Další odpovědi
huxa

Tyto běžně se na internetu vyskytující testy vsází na lidskou hloupost.
Brněnská Mensa uvolnila před několika lety volně stáhnutelný freeware IQ test, sice se musí spouštět přes DOS emulátor, ale to je malá daň. Ověřené testování provádí za menší poplatek u nich, popř. dle domluvy. (kolem 200Kč, u některých případů sleva či dokonce zdarma)
Testy inteligence si zakládají na logickém uvažování, tudíž využívání matematiky a jednoduchých početních operací je jakousi samozřejmostí, dále také prostorové myšlení (geometrie-doplňování kostiček, apod.)
Měří se dá se říci tři hodnoty-inteligenční kvocient, sociální kvocient a emoční kvocient.
Doplňuji:
petra15-Nikoliv. Einstein měl například u maturity z matematiky, fyziky, geometrie šestky. (z tadyma vznikla pověra, že i Einstein měl z matiky kouli). Ve skutečnosti tehdy ve Švýcarsku měli jiný systém známkování a šestka znamenala výborně, jednička nedostatečně. Dále tedy 5× výborně, 4× chvalitebný, 3× dobrý a jedna z francouzštiny dostatečný. Toto za „průměrnost“ nepovažuji 🙂 Navíc, nezáleží jak je chytrý/hloupý učitel, pokud rozumí tomu, co tě učí a ví, jak tě to naučit.

Dochy

Myslím,že většina těch příkladů není příliš matematických, spíš zaměřená na pozorování, logiku a hledání závislostí.
Všichni co se o to trochu zajímají ví, že IQ testy sledují jen určitou skupinu schopností a klidně i člověk s IQ 85 může být šikovný a schopný řemeslník.

Drap

Plačeš dobře, ale na špatném hrobě. Tady to zřejmě nevyřešíme. Přihlas se do Mensy a tam ti udělají opravdový test

petra15

Takový Einstein by byl na takových „testech“ úplne vzadu, — neodpovídají té skutecné kvalite…a i „ve skole“ byl prumerný…Tam zase hraje roli, jak hloupého / chytrého ucitele más…
Doplňuji:
Jednou dokonce propadl, ale né z mat. / fyziky…v tech byl vynikající…

Hlada

Zřejmě jste se dosud nesetkal s profesionálními testy a udělal jste si pro sebe špatný závěr. Je to baterie testů nejen na matematiku, ale také na logiku, prostorovou představivost, vyjadřovací schopnost, asociace, krátkodobou paměť, rychlost. Výsledky se zakreslují do grafu, z kterého lze vyčíst nejen číselné vyjádení inteligenčního kvocientu, ale i rozložení schopností. Aby měly tyto testy vypovídací hodnotu, jsou ověřeny na velkém množství respondentů. Proto jsou také velmi drahé. Nejsou veřejně k dispozici.

Sarrow

IQ testy (vrozené inteligence) testují tvoje logické uvažovaní, každá otázka obsahuje nějaký systém a ty ho odhalíš a logicky si odvodíš jak bude pokračovat…

zzzzz: Tuhle hádanku už jsem vyřešil, ale oproti originálu se liší v zadání, tahle říká, že každý chová jen jedno zvíře, to znamená že nikdo nemůže chovat rybičky.

Funna

správné testy IQ nemají s matematikou vůbec nic společného a měly by být postaveny tak, aby je zvládl vysokoškolák i 10-leté dítě (a věk se samozřejmě při přepočtu IQ zohledňuje) a to např. Ravenův test…a proč by s tím měl někdo něco dělat?…je jen na tobě, jestli „skočíš“ na reklamu a necháš se neobjektivně otestovat a ještě za to platit…ale to bys měl, pokud máš aspoň průměrné IQ už dávno vědět…

Awe

zzzzz:Děkuju za hádanku, dala mi zabrat asi hodinu ale nakonec jsem na to přišel… :) Pokud jsem to vše udělal ok tak by měl rybičky mít Němec

annas

Ad zzzzz. Einstein si nikdy IQ neměřil. Bylo mu přiděleno odhadem až dodatečně.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-mel-einstein-iq

annas

Ad Hamon. Einstein byl úsopěšný jen z matematiky a fyziky,

V roce 1895, ve věku šestnácti let Einstein složil přijímací zkoušky na švýcarskou školu federální polytechniky v Curychu (později Eidgenössische Technische Hochschule ETH).

Nepodařilo se mu dosáhnout požadované úrovně v obecné části zkoušky, ale získal výjimečné známky ve fyzice a matematice. Na radu ředitele z polytechniky, navštěvoval Aargau kantonu školu v Aarau , Švýcarsko , v roce 1895 – 1896 dokončit své středoškolské vzdělání.

Jeden z mnoha zdrojů, který uvádí stejné informace

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Al­bert_Einstein

annas

Příspěvek patří uživateli Huxa.

ad Hamon, omlouvám se, Registrovala jsem písemno H. častěji odpvídáte, tak jsem to „zvorala“. Děkuji. A.