postcd

termínovaný vklad, staveb. spoření, záruky?

je termínovaný vklad nějak méně bezpečný než staveb. spoření? mám na mysli jako třeba v horizontu 30 let, záruky od státu že o to nepřijdu, nebo nárok na nějaké odškodnění ze zákona v případě nějakého krachu banky nebo tak..? případně proč si myslíte, že je jedno bezpečnější/víc zajištěné než druhé? děkuji

Odpovědi
Pepa25

Termínovaný vklad u banky nebo záložny je pojištěný vklad podle zákona o bankách stejně jako zůstatek účtu u stavební spořitelny. Z tohoto pohledu jsou na tom stejně.

Zdroj: http://www.fpv­.cz/cs/co-je-pojisteno.html

kohi

Na staveb. spoření dostaneš státní podporu a na terminovaném vkladu zase vyšší úročení(při stejné časové ose tj.6 let) Ve většině případů-záleží na konkrétních obchodních podmínkách.