člověk

TEQUILA A SUL

PROČ SI MYSLÍTE,ŽE MEXIČANI K PITÍ TEQUILY KONZUMIJÍ SŮL,

Nejlepší odpověď
rynek878

Pití Tequily se solí a citronem je dobře známo i u nás, ale málokdo ví, proč to vlastně dělá. Mexičané to ovšem vědí dobře. Sůl působí proti dehydrataci organismu, která často provází nejen tropické mexické podnebí, ale také vyšší konzumaci alkoholu. Citrony zase obsahují látku, která zrychluje odbourávání alkoholu v krvi. Vzpomeňme jen na ruský „vyprošťovák“ kávu s citronem.
více zde:
Doplňuji:
A jak se pije tequila?
Odkud pochází tequilový rituál, kdy se mezi palec a ukazováček nasype sůl? Údajně ho vymysleli Američané, ale rozhodně nepochází z Mexika. I když dnes se v turistických regionech Mexika také běžně praktikuje.

A jak se tedy tequila správně pije? Většina Mexičanů popíjí tequilu nechlazenou, po malých doušcích z koňakových sklenek. A pokud přidává k tequile sůl, tak ji sypou přímo do nápoje, který pak zakápnou šťávou z limetky či naředí grepovým džusem. A hlavně tequilu hojně zapíjejí vodou.
viz odkaz:
http://cestova­ni.idnes.cz/zla­ta-je-ta-nejlepsi-nejcastejsi-omyl-s-tequilou-v-ceskych-barech-py1-/igcechy.asp?c=A091126_­131552_igcechy_tom

Zdroj: http://www.bes­t4man.cz/gastro­nomie/drinks/mod­nim-svetem-tece-tequila/

Další odpovědi
mojitek

VELKY OMYL . Znam par mexicanu a kamaraduv otec je tam xx let pracovne.
Mexicane tequilu nepiji se soli a citronem ! Kopnou do sebe panaka a zapiji to sangritou coz je rajcatova stava s korenim( zhruba asi jako na Bloody Mary)

Doplňuji:
1popelka1 : kdyz jsem to s tou soli a citronem rikal mexicanum tak se strasne smali a kdyz jsem pokracoval s pomerancem a skorici(u zlate tequily) tak uz byli uplne na zemi.
Podle meho tuhle tradici zavedla kdysi firma vyrabejici nebo dovazejici tequilu z duvodu lepsi prodejnosti.Nic jineho v tom nebude.A trefili se,protoze rajcatova stava jaksi neni v kurzu.

1popelka1

Já mám dojem, že sůl působí proti dehydrataci organismu. A dehydratovaní jsou z toho důvodu, že je u nich v Mexiku příliš teplo a také proto, že pijí alkohol.

Doplnění: Mojitek, to už jsem taky slyšela, ale myslela jsem, že je to blud, tak jsem to raději nechtěla ventilovat…

ReHu

mojitek má asi pravdu.
Mě osobně připadá teqila bez chuti a zápachu, s tím citronem a solí je aspoň nějaká chuť. Ale třeba to je také značkou či výrobcem.
Osobně si dám raději Gin. Pokud možno nějaký dobrý – lepší než Beefeater 🙂.