Teploty jsou u Core 1–2 od ± 10 stupňů výš, než u Core 3–4, tak lze zjistit v jaké půlce CPU je špatně danná pasta?

Jestli třeba platí, že jádra jedna a dvě mají půlku nahoře a 3–4 třeba dole z nějaké strany? Odpovídalo by to tak teoreticky. Špatně umístěný chladič nebyl a větrání + airflow je dobré ve skříni.

Odpovědi
cochee

Jestli ty tvé otázky spolu vzájemně souvisí, a tipuju, že ano, pak můžou být příčiny dvě: 1. nerovnoměrné rozdělení výkonu mezi jádra – zajišťuje samotný OS a nenaděláš s tím nic, také to můžou dělat aplikace naprogramované pro využití vícejádrového procesoru, které nejsou naprogramované dobře. S tím taky nenaděláš nic, kromě toho, že takovou aplikaci nebudeš používat. 2. Důsledek právě toho špatného upnutí chladiče na procesor, z jedné ze tvých otázek – chybějící jeden ze čtyř upínáků.