chuligan

Teoreticka otazka ohledne ZHN.

Mam otazku. Je ciste teoreticka. Myslite si, ze by byli americane nekdy kolem roku 48 nebo tehdy, když jeste meli atomovku jen oni , ochotni zaplatit vynalezci, jez by znal navod na jeji vyrpbu. Proste proto, aby ji neloupili napriklad Rusove nebo Cinane? Dekuji.

Odpovědi
anonym

Rusové nebo Číňané návod na výrobu atomovky nekoupili, prostě si vyvinuli vlastní…
😉
A – samozřejmě, pokud to bylo možné, stávající vlastníci se vždy pokouší získání stěžejních technologií protivníkem (no – kýmkoli jiným) oddalovat, sabotovat… – to neplatí jen pro „američany“…
Proto*) také takové výzkumy probíhají v přísném utajení a pod silnou ochranou.
___
*) druhým důvodem je to, aby protivník něco (nového) ´neodkoukal´

MK44

Takovému člověku jistě platili nemalé peníze, aby pracoval pro ně. Věděli, že kdyby nepracoval pro ně, museli by ho odstřelit … ☹