Kepler

Tento svět není pro starce?

Podle muslimů je covid boží zbraní proti nevěřícím psům a podle jiných ignorantů je namířen pro obtěžujícím starcům.
Okem Vladimíra Vokála, moderátora iDNES.tv.:
Jako bychom my, mladší ročníky, vinili za všechny strasti světa dříve narozené. Vždyť svět řídí důchodci: Donald Trump (73), Vladimir Putin (67), Si Ťin-pching (66), u nás Miloš Zeman (75) a Andrej Babiš (65). Na jejich místa se drali a derou důchodci Joe Biden (77), Bernie Sanders (78), Jiří Drahoš (71) a další. Parta penzistů už vládne světu příliš dlouho a podle řady nespokojenců špatně.
Tak jak to vlastně je?

Nejlepší odpověď
autacek

Očividně si to myslí s covidem příroda, nebo Bůh..suď. Každopádně naše vysoce lidská společnost Vás nedá, i kdyby se měla světová ekonomika zhroutit, prostý lid padnout na dno a boháči nás o to víc následně pumpovat.

Další odpovědi
Pepa25

Že se dvě věcí dějí najednou neznamená, že jedna s druhou souvisí nebou jedna z druhé vyplývá.
Ano, máme tu pandemii, která postihuje především seniory. Ano, máme tu silnou generaci baby boomers, která neví, kdy odejít do důchodu. Ale to je tak vše …

mosoj

Smiř se s tím, že z covidu 19 se hospodářská krize prohloubí suchem, pokračující migrací a nezmůžou s tím nic, ani mladí ani staří!!! Načež nějaký auťáček.

DoTazatel

Svět je pro všechny.

Vždyť právě „starci“ byli skoro vždy u moci, měli vliv, moc atd., to není žádná novinka. Požaduje se nějaké věková hranice – časová vyzrálost, jisté zkušenosti atpod.