Avatar uživatele
Angi-Shy

Tento druh ptáka najednou začal mňaukat, co je to proboha za druh?

Kolem chalupy jsem byla fotit a najednou slyším zvuk, který jsem ještě od ptáka nikdy neslyšela, byl to hlasitý řev, podobný strace, potom to najednou začalo pípat jako drobnější druhy ptáčků, potom to začalo houkat jako sova a nakonec mě to dodělalo, když začal dělat zvuky podobné mňoukání kočky!!! Pronásledovala jsem ho a snažila se vyfotit, ale moc se nedal, byl o něco větší než holub, hnědej nebo zrzavej, křídla měl černobíle pruhovaný, celkem vělký rozpětí křídel a byl teda opravdu hlučný, přesto nevypadal jako zatoulaný papoušek, opravdu hodně podobný většímu holubovi. Po chvíli přiletěl i druhej. Nikdy v životě jsem tam tyhle ptáky neviděla.

Podařila se mi jen mizerná fotka jednoho z nich zezadu z dálky… nevím, jestli to pomůže, ale opravdu bych chtěla vědět, co to bylo sakra zač :O

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 2537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Medulka.013

To je sojka obecná, známá z Krkonošských pohádek.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/hlas/pev­ci-p/_zprava/sojka-obecna-21607

Upravil/a: Medulka.013

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tohle bude sojka, ale přesně tyhle zvuky, jak to tady popisuješ, dělá u mě na ořechu párek špačků. Od večera do rána a škála je někdy i pestřejší. Je tam budka, kde si natahali materiál na hnízdo a taď se tam jen tak poflakují po větvích a když maj třeba bobky, tak ve dvojko klidně udělaj zvuk celýho hejna špačků, no fákt ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek