Roxy37

Lze cvičit a sportovat v období menstruace?

Mám hrozně ráda sport, ale když mám svý dny, bojím se cvičit. Bojím se, že se ztrapním před spolužáky, když proteču. Nemám dobrý pocit z tampónů, ještě nikdy jsem je nepoužívala, mám strach z toho, že když si tampon zavedu, bude to bolet. Mámu nechci prosit, aby mi pomohla. :(

Prosím nemáte nějaké rady jak snížit krvácení?
Sportovat s menstruaci?
Jak se nebát zavést si tampon?

Nejlepší odpověď
Dža-Dža

Krvácení nezmírníš.. Pokud je ti nepříjemné sportovat s vložkou, což chápu, tak se neboj a tampon si zkus zavést. Nic to není, nemusíš se vůbec bát. Pro začátek si kup tampony mini. Jsou malé a nemusíš mít obavy, že by tě to bolelo. Hlavně se uvolni, jestli budeš sevřená, tak se ti to nikdy nepovede. Správně zavedený tampon vůbec necítíš. Pokud ano, není dostatečně hluboko. Zkus si třeba koupit tampony s aplikátorem, hodně ti to usnadní a v balení je návad, jak aplikátor správně používat :)

Další odpovědi
ivzez

Menstruace není po celou dobu stejně silná, jeden/dva dny
můžeš sport (cvičení) vynechat, další dny zvládneš i s vložkou.

Tampon bych brala jen v případě „nejvyšší nouze“.
Někteří lékaři jejich používání vůbec nedoporučují.

Poznámka:
S člověkem, který je ti nejbližší – maminkou – se neporadíš
a cizím lidem v internetu se bez obav svěříš (v internetu nejsi
tak anonymně, jak se snad domníváš) → trochu „zvláštní“ …

RyuzakiKate

To máš strach jenom z toho, že protečeš, a né že dostaneš křeče? Tak to je brnkačka.
Zkus menstruační kalíšek. Cvičím s ním i v první dny a paradoxně ti to od bolesti i uleví. Stokrát lepší než tampon a dvěstěkrát lepší než vložky. Ekonomické, šetrné k životnímu prostředí, pohodlné a zmírňuje i bolesti, teda aspoň u mě to tak bylo. Sice za něj vyplázneš asi 4 nebo 5 stovek, ale takové peníze se ti rychle vrátí – máš ho na několik let (pokud se o něj dobře staráš), kdežto vložky bys musela kupovat pořád nové. Jestli dostáváš nějaké kapesné, či brigádničíš, tak si našetři a mamce nic říkat nemusíš.

monikaops

Klidně sportovat můžeš. Pokud si tampón zavedeš správně, tak ho vůbec nebudeš cítit.