huxa

Proč se televize se nechce propojit s DVD přehrávačem přes komponent video?

Zdravím vás, doteď jsem měl TV propojenou s DVD přehrávačem přes SCART-AV kabel, specifický pro tuto TV, ovšem odešel a já jsem se jej rozhodl propojit komponentním kabelem. Ovšem zde nastává problém, neboť musím používat klasickou přechodku komponent video-speciální jack do TV, určitě víte co myslím. Při zapojení všeho tak, jak má být, nejde do TV signál. Jestliže připojím červený kabel do na přehrávači do žlutého cinchu na kompozitní video, dostanu v TV černobílý obraz se zvukem. Připojováním zbývajících kabelů jsem došel na to, že na komponent výstupu fungují oba dva výstupy barev, ovšem červený cinch na přenos jasu někde nefunguje. Na DVD přehrávači má nastavený režim YPbPr. Nevíte prosím, co by zde mohlo být za problém? Pokažený přehrávač a nebo toto lze jen nějak přenastavit?
Doplňuji:
Nevíte někdo, prosím?

Odpovědi
cochee

Já bych se ale vrátil k tomu SCARTu – čím byl specifický? Nezkoušel jsi to propojit standardním SCARTem?