Miroslavst

Telefonní číslo

Četl jsem článek o ICE (In Case of Emergency). Prý by si měl každý do mobilu po zkratku ICE zadat číslo na toho, komu podat zprávu v případě nehody.
Pak jsem ale četl opačné názory a že už vidí záchranáře jak se lidem hrabou v mobilu a hledají ICE, aby mohli někomu zavolat.
Jaký je váš názor na toto?
Doplňuji:
To standa: Ano toto jsem četl, ale zajímavé, že to rozšiřují i zdravotní pracovníci na svých lékařských stránkách.

Nejlepší odpověď
standa

Miroslave, zrovna od vás bych čekal, že znáte stránky www.hoax.cz (viz zdroj).

DOPLNĚNA:

Pro mě je podstatné vyjádření povolaných osob ´záchranky´, abych pak obdobná sdělení o „ICE“ ignoroval…

„…dle konzultace s našimi lékaři se nejedná o žádnou mezinárodně uznávanou akci. Informace o kampani "ICE“ máme též jen z internetových zdrojů. Pro případ nouze a nutného kontaktu s příbuznými doporučujeme uvádět v mobilu spíše označení máma, táta, babička apod.

Jiřina Ernestová
tiskové oddělení ZZS HMP – ÚSZS"

Zdroj: http://hoax.cz/re­tezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/

Další odpovědi
Michal

Vynikající myšlenka pro dnešní moderní dobu.Je jenom třeba systém dotáhnout tak,aby pomáhal ,ale nezdržoval a neobtěžoval.O zne­užitelnosti ani nepíšu.Ovšem u nás práce na 20let…

anonym

No to asi mate pravdu v tom shonu hledat nekoho v mobilu,to snad plati v pripade az kdyz je situace klidna a pak se teprve snazi zjistovat kdo,komu a podomne.Ja mam pro vsechny pripady v mobilu(seznam)ja­ko prvni, misto jmena-dejte vedet.Snad to nebudu potrebovat,ale clovek nikdy nevi…