Danielson

Tekoucí uzávěr benzínu. Jak napravit?

Už se mi stalo, že když jsem dlouho krosku se samospádem (palivo teče do motoru) tak se mi uzávěr benzínu, který jsem namontoval, když mi někdy benzín vytékal, začal téct, respektive, netěsní, už si nepamatuji jak jsem to spravil, uzávěr jsem neměnil. Dle mého názoru to těsnění se potřebuje „napít“. Bylo by to řešení?

Nejlepší odpověď
anonym

Netuším, jaký máš „uzávěr benzinu“ – je jeho typ (nebo motorky) tajný??
😉
Pokud je to kohout – rozeber jej a vyčisti, je-li poškozená ´kuželka´ lze ji vybrousit – ale pořízení nového bude levnější a jednodušší.
Pokud nějakou membránu – opět rozeber a zkontroluj, zda není poškozená (protržená) a nebo nějaké znečištění nebrání jejímu dosednutí (tyto „uzávěry“ mají filtr, takže i ten zkontroluj a vyčisti).
___
Už ´dlouho´ jsem neviděl na palivové soustavě těsnění, které „se potřebuje napít“…
😉