Michal Kole

Těhotné ženě přece zaměstnavatel nesmí dávat fyzickou práci tak proč může pracovat doma jak ocko odpověděla ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ale Michal, Tys to asi špatně přečetl. Cožpak jsi neviděl těhotnou prodavačku? Těhotná žena se bere za úplně normálního zdravého tvora a může tudíž vykonávat i fyzické práce. Výjimku tvoří maminky, které mají tzv. rizikové těhotenství. Tam je většinou žena na nemocenské a většinou má nařízený klid na lůžku.
Takže těhotná zdravá žena může pracovat jak doma, tak v práci.

Další odpovědi
anonym

Těhotenství není nemoc, ale přirozený stav. Samozřejmě u zdravé ženy bez rizikového těhotenství. Běžné aktivity a mírná fyzická námaha zdravé těhotné ženě prospívá, tělocvik pro těhotné je velmi rozšířený způsob jak připravit tělo na nadcházející porod.

terry

Od kdy nemůže těhotná žena fyzicky pracovat?
Fyz.práce přece není jen skládání nákladu z vagonu.

Deli

Michale, těhotná žena nesmí pracovat např. v prostředí promořeném škodlivými chemikáliemi, ale manuálně pracovat může, nebrání-li jí v tom rizikové těhotenství. Co pak dělá doma, je její věc a její zodpovědnost. Já například pracuji a starám se o domácnost úplně normálně, jen si prostě častěji odpočinu, nezvedám věci těžší než 15 kg a je-li třeba savem vyčistit koupelnu, přenechám to manželovi.