Avatar uživatele
anonym

Těhotná dcera a výživné

Dcera opakuje 4.ročník SŠ,ale docházka je sporadická. Nyní nám oznámila těhotenství.Bydlí s přítelem,platíme jí výživné 7000kč měsíčně.Jsme povinni jí platit i dál,nebo tato povinnost přechází na otce dítěte? Tvrdí,že školu dodělá,ale máme pocit,že je to pro ně jen pohodlné,že nás zneužívají.Děkujeme za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4765 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Nejsem právník, ale tuším, že Vaše vyživovací povinnost vůči dceři trvá do jejích 18ti let, resp. do 26 pokud studuje. Má-li Vaše dcera vlastní příjem, Vaše vyživovací povinnost tím končí a rodičovká, která ji čeká je také příjem.

Ale opravdu nejsem právník, ani nemám z okolí podobnou zkušenost. Tak snad se tu objeví i odpověď od někoho znalejšího problematiky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Nuk_nuk má v zásadě pravdu.

Jen bych doplnil, že vedle rodičů bude mít vyživovací povinnosti i otec dítěte.

Zákon o rodině rozlišuje celkem 5 druhů vyživovacích povinností:
1. mezi rodiči a dětmi,
2. mezi ostatními příbuznými,
3. mezi manžely,
4. vůči rozvedenému manželovi,
5. příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce otcem dítěte

ad 5.)
Otec dítěte, narozeného svobodné matce, musí matce dítěte po dobu dvou let přispívat na její výživu a musí jí poskytnout i příspěvek na náhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Soud může rozhodnout o povinnosti zaplatit tyto náklady i před narozením dítěte, je-li otcovství konkrétního muže pravděpodobné. Příspěvek na výživu neprovdané matky je určen přímo pro matku dítěte. Výživné pro narozené dítě je určováno samostatně v rámci vyživovací povinnosti rodičů.

Z uvedeného vyplývá, že se musíte všichni DOHODNOUT..., pokud se vám to nezdaří, pak vám nezbyde než se obrátit na soud.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony