Tereza 27

Mohu na mateřskou v průběhu insolvence?

Dobrý den. Už 3. rok jsem v insolvenci, kterou řádně platím, a podmínky plnim. Nevíte někdo zda mohu na mateřskou? Nebudu mít nějaký problém? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Sníží-li se splátky*), nemusela byste splnit podmínky insolvence a (téměř)
vše by se vrátilo tam, kde jste byla před schválením splátkového kalendáře.

*) Po dobu mateřské a rodičovské dovolené se Vám sníží příjmy
a přibyde vyživovaná osoba. Z toho důvodu se budou muset splátky snížit.

Doporučila bych si vše důkladně propočítat a moc dobře promyslet.
(Já bych s dítětem počkala až po skončení insolvence.)

Další odpovědi
pepe88

Budeš OK,,,sniží ti daně vyfasujes životní minimum pro sebe a malého novorozence.

Veruleniver

Také by mě zajímalo, mám úplně stejnou situaci.

Ušel ventil

No potěš koště ,
takže věřitelé dostanou možná třetinu a to se narodí ještě další človíček co neumí počítat – pujčit si a nezplácet .

Dochy

ventil:
Trochu odvážný soud. Nevíš o daném případu nic, ale soudit budeš. Je spousta lidí, kteří se do insolvence dostali ne proto, že by neuměli počítat, ale např. proto že se pokusili rozjet podnikání, ale změnili se podmínky… buď na trhu, nebo se změnili zákony (což se u nás dělá po každých volbách), mohli se objevit zdravotní potíže, které kompletně rozhodí plány. Že většina lidí je v insolvenci proto, že nutně museli mít 50" TV a dovolenou u moře neznamená že se to týká všech.