Avatar uživatele
Buffyshaky

Je normální, že mám v těhotenství strach?

Ahoj všem, dotaz je teda hlavně na ženy. Díky své blbostí jsem neplánovaně otěhotněla… Tak nějak vůbec nevím co dělat, není to tak že bych dítě nikdy nechtěla, nebo že bychom na to s přítelem nebyli materiálně připravení. Těhotenství mě hodně překvapilo a já momentálně necítím nic jiného než strach. Vím to hodně krátkou dobu, tak nevím jestli je to i tím. Měli jste to taky tak?

Zajímavá 0 před 677 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Ahoj. 🙂

Zvládnutí každé nečekané situace, kterou daný jedinec považuje za významný stresor (bez ohledu na to, zda jím objektivně je, či-li nic, to opravdu není podstatné), má své fasis, které jsou u každého člověka naprosto stejné.

Prostě a jednoduše: pokud je pro Tebe situace nečekaná, je pro Tebe – subjektivně – významný stresor, projdeš si jednotlivé fasis, jako si jimi projde každý takový. A každý to máme úplně stejné, liší se intensita a délka jednotlivých fasis reakce, ale prožijeme si to každý.

Tvá reakce (strach) je, proto, naprosto přirozená, fysiologická a není se čeho obávat. Pokud bys si s tím nevěděla rady, obrať se na praktického lékaře s žádostí o poukaz k psychologovi, nebo se obrať o radu tady: https://hnuti­prozivot.cz/ne­soudime-pomahame.

TO ZVLÁDNEŠ. Nejsi první, ani poslední, mamina na světě!

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kazatel

Tak počítej s tím, že život již nikdy nebude jako dřív. Všechno zlé je k něčemu dobré, zase budeš nít spoustu času k stáru a budeš se moci o to déle radovat z vnoučat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já taky omylem zplodil tři děti a ony zase omylem zplodily moje vnočata a všichni jsme spokojeni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

Aneb tak jsi si zkazila život…

Avatar uživatele
Lotr2008

Já taky omylem zplodil tři děti a ony zase omylem zplodily moje vnočata a všichni jsme spokojeni.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy