Oprah

Tehotenstvi

Mam svycarskeho pritele,je zenaty a cekam s nim dite.Dite po porodu nechci,a muj pritel by si ho rad nechal,jeho zena to vi,jsou oba na me hodni,a take jsou bezdetni.Timto zpusobem by vlastne mely dite.Muzete mi poradit jake papiry vybehat,aby po porodu nebyl zadny problem,aby si sve vlastni dite odvezl domu,do ciziny.Uz jsem dlouho rozhodnuta,tak me nepremlouvejte,deti mam uz dve,a miluji je,diky

Odpovědi
Nuk nuk

Situaci nejspíš zjednoduší, pokud otec dítěte přizná otcovství. Další záležitosti ale nejspíš bude třeba řešit soudně – někdo bude muset právně předat dítě do péče otce. Situaci bude naopak asi trochu komplikovat skutečnost, že přítel a jeho manželka jsou občany jiného státu.
Víc Vám já nepovím, ale jistě se tu objeví někdo, kdo Vám sdělí detailněji, jak se zachovat.

afro.minerva

Poradím jediné. Neposílejte své dítě někam do zahraničí. Třeba si to rozmyslíte, a potom už ho nemáte šanci dostat zpátky.

iwetax

Sice se v tom nevyznám, ale já bych to udělala tak , že bych napsala otce do rodného listu a asi na sociálce bych řekla , že jsme se dohodli aby dítě vychovával otec, a co má kdo řešit. Rada: Jděte se už teď zeptat na sociálku , nebo nějakého právníka na rodinné právo. V tomto řešení nevidim nic zlého , lepší než aby vyrůstalo v kojeňáku.

bond73

Ve vasem pripade je to velice jednoduche,zajdete na matriku kde bydlite a pozadejte o urceni otcovstvi, jeste pred narozenim ditete,zde se domluvite s pritelem na jmenu,jak pro holcicku tak chlapecka a take prijmeni ditete. Az dite narodi,tak bude otcem automaticky vas pritel a muze si ihned dite odvest do svycarska,jelikoz zde plati shengensky prostor.Ovsem domnivam se,ze nejdrive, by jste mela s ditetem odjet do svycarska, i vy a pak se klidne vratit.Pak uz jen, vas pritel obeznami svycarske urady o tom,ze jste mu privezla dceru ci syna a nechcete se o nej starat, nezapomente mu zde zanechat rodny list,aby mohl prokazat,ze je to jeho ditete,pak by v tom videli cosi jineho,pak probehne soudni rizeni o svereni ditete do pece otce, s kterym budete muset souhlasit o toto pujde nejvice,o vas souhlas a to bud ve svycarsku a nebo zde u nas, toto jiz necham na vas,ovsem nase urady o tomto neinformujte drive,nez-li dite prevezete do svycarska,protoze pote by jste se vystavila zdlouhavemu rizeni a do te doby, by muselo dite byt na uzemi ceske republiky.
yslim,ze delate dobrou vec a neni na tom co ktitizovat,hlav­ne,ze o to dite bude maximalne postarano a nebudete preci u ciziho a domnivam se,ze je preci jedno,ktery rodic dite vychovava.