Tedy byli byste pro obnovení trestu smrti v ČR?

(Nesmyslná otázka byla opět odstaněna hihi…)

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Trest smrti odporuje Listině základních práv a svobod.

Další odpovědi
klumprt

Ze zásady ne. Ale poslední dobou uvažuju, zda by nemohla být ustanovena výjimka například po dobu válečného stavu nebo i v době míru pro teroristy. Musím připustit, že reakce Jordánska na upálení pilota Islámským státem spočívající v okamžité popravě uvězněných teroristů v Jordánsku nepostrádala jistou dávku ráznosti, kterou Evropa dávno jaksi ztratila.
Ovšem i ta výjimka by byla pro mě takovým překročením základních zásad, že se mi moc nechce ji připouštět.

marci1

Ne, hlavně z toho důvodu, že někdo může být odsouzen za něco, co nespáchal, může se jednat o justiční omyl. ☹

NeřeknuCZ

Ano, alespoň by si každý rozmyslel, co dělá.

Drap

Ano, v některých případech bych byl pro.

anonym

Ano,byl bych pro rest smrti za závažné delikty.

anonym

Marci 1 – Věříte Kájinkovi?…Petru Kramnému?…Sice nejsem „soudce“ ,ale nevěřím ani v nevinu ani jednoho z nich.