lukas.zmizik

teď vám napíšu podle mne nejčastěji porušované dopravní předpisy a zajímalo by mě, jesli a které někdo z vás dodržu

a kdyby né, nevadí, jen mne to zajímá…

  1. směrovky při předjíždění cyklisty
  2. přes žel. přejezd a 50 metrů před přejezdem 30 km/h (pokud nebliká bílé světlo)
  3. pravidlo pravé ruky na parkovištích obchodních center
  4. trojúhelník za zadním sklem při vlečení
  5. umožnit vyjetí autobusu ze zastávky v obci
  6. pravidlo zipu (pravidlo zipu je v praxi 5 osobních aut na jedno nákladní)
  7. umožnění jízdy rychleji jedoucím vozidlům zasebou v levém pruhu

Doplňuji:
cukrar: jak to špatný – říkám, že v praxi bývá zvykem , že dlouhé větší auto pustí před sebe jedno osobní a další čtyři se tam vetřou než někdo příjde na to, že zip vypadá jinak

Nejlepší odpověď
manon

  1. ano
  2. nezaručím :)
  3. ano (to spousta lidí nedodržuje a nakonec musím někdy „ustoupit“, i když mám přednost)
  4. nevím
  5. ano
  6. nepočítám to, ale se mnou by problém nebyl
  7. ano

Doplňuji:
ad 1) flákám to, když za mnou nic nejede :) – to neblikám

PS: Co je to proti některým policejním autům, co neblikají ani při odbočování :)

Další odpovědi
anonym

1 ano
2 jak kdy, podle stavu přejezdu
3 plno řidičů si pravidlo pravé ruky neuvědomuje, tak jsem velmi opatrný a radší dám přednost než si políbit plechy
4 ne
5 ano
6 když si vzpomenu :(
7 ano

Rocker

Snažím se dodržovat všechny,jen mimo obec jezdím rychleji,než bych měl.

Drap

Snažím se a dodružuji vše uvedené.

zzzzz

Já dodržuji vše, až na ty směrovky při předjíždění cyklisty. Ono se mi totiž stalo, že když jsem ho předjížděla na hlavní, blikla vlevo a pak vpravo, tak z pravé strany z vedlejší chtělo vyjet auto a řidič si asi myslel, že se chystám odbočit doprava, tak mi tam prostě vjel. Tak tak jsem to ubrzdila. Vím, že v křižovatce se nepředjíždí, ale pokud máte co 20 metrů výjezd od domu, jako, že to tak je na všech sídlištích, tak jiná možnost není. To bych za tím cyklistou jela přes celé město. Jinak se opravdu snažím všechny dopravní předpisy dodržet, což se o cyklistech často říct nedá, ještě jsem nepotkala žádného, co by změnu směru jízdy ukazoval. A nejvíc mě naštvou, když stojím na červené jako první v řadě, mám blinkr doprava a cyklista mě začne zprava předjíždět a chystá se jet rovně.

rtepp

Pro zzzzz i v křižovatce se může předjíždět.

venkovan

1)Od cyklisty ještě přes metr a půl bezpečný boční odstup.

  1. 30 km/hod přejezd bez bíleho světla je pro řidiče za mnou jako rudý hadr pro býka
  2. na leckterém parkovišti neplatí silniční zákon, protože to je soukromý pozemek mimo veřejnou komunikaci atd. Takže tam platí „silnější noha“ (někdo na plynu jiný na brzdě). majitel by měl dát zřetelně jaká pravidla na jeho pozemku platí.
  3. nevleče, ale děsný nešvar je, že obě auta za jízdy mají zapnutá varovná svatla – to potom lze těžko uhodnout kam zahnou či co na silnici vlastně vyvádějí.
  4. pustit autobus je základ slušného řidiče, ale ne vždy se to povede – taky to tam autobusáci hned „hodí“.

6)zip – pustím klidně i víc aut z leva když vidím, že předchozí řidiči nechtěli nikoho zleva zařadit. ale sám, když najíždním z levého pruhu, si místo „vytvořím“. „Rychlící“ co se ale přede mne rvou když už jsem pustil auto ale mají často smůlu. Zas tak rychle jim neustupuji.

  1. Pokud zaregistruji a mohu se zařadit v pravo, tak ano. Ale šílený zlozvyk je, že v levém pruhu jede auto i když v pravo má volno. Nezařazuje se po předjetí, ale jede v levém pruhu i kilometry aby předjel další auto tam někde v dáli. V noci se těžko odhaduje jeho rychlost, tak někdy si „provaří pneu“.

Nešvary co jsi napsal nejsou ani tak ty nejčastější. Alespoň v Praze a středních Čechách. Nejběžnější snad je nedávání včas znamení o změně směru, nevytvoření v kolonách volného pruhu na víceproudých komunikacích pro vozidla IZS, ježdění ve středním pruhu, když pravý je volný, „vláček“ v levém pruhu za kamióny a pravý pruh kilometry volný, svícení mlhovkami za slušné viditelnosti a to nejhorší – bezpečná vzdálenost mezi vozidly.
Co je také špatné, tak neumožnění aby auto které jede za kamiónem ho mohlo předjet, protože v levém pruhu jedeme všichni jako šlenci. Stačí jen lehce snížit rychlost, aby mu vznikla dostatečná mezera na pzařazení a předjetí.
Na závěr – jsem i agresivní řidič který na silnicích naseká dost chyb. Na slušňáka si nehraji.

cukrar

č.2 ne, vše ostatní ANO!!

u č.4 jen na zádi vozidla..
u č. 6 je Váš názor špatný!

Mia.F

No myslím, že jsou mnohem častější a závažnější přestupky proti pravidlům silničního provozu. Já osobně všechno zmíněné vesměs striktně dodržuju, až na ty směrovky při předjíždění cyklisty.

honza19hk

  1. ano
  2. přejezd projíždím co nejrychleji někdy i 80km/h-čím rychleji jedeš tím je menší riziko že do tebe ten vlak nabourá.

3)zpravidla ano

  1. trojúhelník za zadní sklo asi těžko,ale aspoň hodím oba blinkry,pravdou je že jsem ji ještě neodtahoval,po tom co se mi rozsypal diferák to bylo bohužel na podval.
  2. pokud ukazuje,že chce vyjet tak ho pustím,ale zbytečně na něj nečekám.

6)většinou ano,ikdyž mnoho řidičů jeho význam nechápe a ani ho snad nezná.

  1. jak kdy, ale pokud na mě troubí nějakej pirát v luxusním autě,nechám ho trošku vydusit a pak mu uhnu-vytlačit nebo vybrzdit si mě netroufne.

ikdyž není zrovna vhodná do města,není nad vojenskou Tatru 813 8×8.Tam kde ostatní končí,já jedu šedesátkou.

BANAN93

ta 5ka – autobusáci jsou svině – jedu si a z dálky vidim, že on stojí a nabírá lidi jakmile míjím jeho zadek postřehnu že začal blikat a hned se tam sere a je mu všechno jedno – zažili ste to ???

anonym

Ještě doplním velký nešvar-blikání až když už odbočují, popř. stojí u kraje.To mi hlava nebere, od čeho tam ten blinkr k…a mají.
Doplňuji:
a nevím jistě, budu muset zopáknout, ale myslím, že 50m před přejezdem 50km/hod a 30m před 30km/hod.
Na křižovatce ano, ale jen na hlavní.
A pokud vyjede a nedá přednost, je to jeho chyba.

lukas.zmizik

neříjekte mě prosímvás nikdo, že při vlečení je někdo schopen dávat po dobu jízdy výstražná světla… za to bych bral řidičáky a vidím to často!!!… a jak jako potom ostatní poznají, že budete odbočovat ??