Gami.Pet

Teď mě napadla taková věc ,,strach je nejlepsí učitel života. Souhlasíte ? Zkuste se zamyslet.. 🙂

Nejlepší odpověď
terry

To si nemyslím. Spíš asi praxe či sbírání zkušeností.

Další odpovědi
jirkajirka

Nemyslim,že strach je nejlepší učitel života. Ze strachu dokáže člověk i zvíře zabít.

badisko

nee on je to prave strach ktery nam obcas brani zkusit a ucit se novym vecem..

pusinka50

Pokud se nejedná o strach psychosomatický, úzkosti, deprese a jiné psychické potíže z toho strachu plynoucích, tak by normální strach z běžných životních situací neměl vadit. Jestli máš strach vylézt na strom nebo přejít most, je jedno. Vše tkví v psychice, co si člověk uvědomuje, že může anebo nemůže, je to opravdu individuelní. Psychicky zdraví lidé, kteří jsou normálně v pohodě, pociťují případné krátkodobé strachy v jakékoliv situaci. Psychicky postižení lidé mají potíže dlouhodobé a většinou nevyřešitelné a doufají, že bude líp a když jim je 70 let, tak jim dochází, že jejich psychické problémy nic a nikdo nevyřeší. Když jim nepomůže žádná psychoterapiie, tak se trápí nebo páchají sebevraždy, ale to dělají i mladší, kterým ty strachy neumožňují normální a pohodový život