mnauxoxoxo

Táta mého přítele? Co mám dělat?

Ahoj všichni, potřebovala bych radu. Jsem se svým přítelem už cca necelý rok a od té doby, co jsem měla tu čest poznat jeho otce, nemyslím na nikoho jiného. Je rozvedený a neskutečně sexy, hodný a sympatický chlap. Líbí se mi a myslím, že je to vzájemné, cítím mezi námi jiskření a všímám si těch nenápadných signálů, které mi dává. Mluví o mně hezky, jako o krásné, sexy holce a zve mě furt k nim domů. Co myslíte? Mám to zkoušet dál? PS. je mi 17

Nejlepší odpověď
Kepler

Nechci zrazovat, mohu jenom varovat. Je mezi vámi generační rozdíl věku. Jsi nezralá, možná i naivní a on to ví. Může jít o mlsného starého kocoura, který po dosažení svého cíle (nemusím psát jakého) ztratí zájem. Radši se drž přítele, tam to může mít perspektivu.

Další odpovědi
zeeue

Nerada bych kazila tvé opojení zamilovaností do otce tvého přítele, ale věř tomu, že vám prostě není souzeno být spolu.
Napadlo tě, že tvé city neopětuje a zve tě k nim, kvůli synovi (např. protože přeje synovi, aby vám to vyšlo nebo se tak třeba domluvili)?
V případě, že si ty „signály“ nevykládáš mylně jsou možné jen dvě východiska, jak situace dopadne. Situace, kdy je otec morální-syna milující a upřednostní jej před tebou, protože ví, že by jej váš případný vztah trápil = nemáš šanci. Dále situace, kdy je otec morální-logicky uvažující a nechá si zajít chuť, protože ví, jaký dopad by váš vztah měl na vaši pověst (pohledy sousedů, náhled tvých rodičů atp.) = nemáš šanci. A situace, kdy je otec nemorální a skutečně se snaží přebrat přítelkyni synovi = máš šanci, ale považ, že je to šance tak akorát na brzké zklamání. Člověk takového ražení tě odkopne hned, jak dosáhne svého a vyhlédne si novou kořist.

Vím, že se to zdá nemožné, ale snaž se na celou věc dívat s chladnou logikou – vím, že to je těžké, když srdce hoří, vím, že je těžké zkrotit myšlenky, a vím, že si prostě nevybíráme, do koho se zamilujeme, ale věř, opravdu mi to věř, že touha v zamilovanosti je velice pomíjívá věc.

Závěrem má rada proto zní, odejdi od nich obou – je nefair k tvému příteli s ním setrvávat ve vztahu, když myslíš na jiného (tím spíš, když je to jeho otec). A pokud je Vám to přece jen s jeho otcem souzeno, bude to stejně chtít nějaký čas odstup, aby to bylo stravitelné jak pro syna tak i pro vaše blízké okolí.

A doporučuji pobýt nějakou dobu singl – nevrhat se hned bezhlavě do nového vztahu. Zjistíš, jak moc je to super a budeš si víc vážit sama sebe. Vztah, který potom navážeš bude z tvé strany plnohodnotný, zdravý a upřímný – nikoli jen záplata či klín vytloukaný klínem.

orestez

V jejich půlrodině se ale schyluje k tragédii. Žárlivý syn ohrozí v hádce otce, tebou opovrhne s představou, že tě klepal-znečistil někdo blízký z rodiny. Záleží na synovi, jak by to psychicky zvládl. Co z něj pak bude? Nebyla by to pro něj dvojnásobná zrada?
Naproti tomu, co jsem výše napsal, může ve tvým uvažovaným možným vztahem ty + táta přítele vzniknout dlouhodobá, ne-li celoživotní láska. Není nenormální funkční život s osůbkou s rozdílem desítek let. Spíš je to normální, vidím to. Horší to bude, až on bude umírat na smrtelné posteli ale ty budeš ještě mladá. Že ten tvůj podzim života může být nejasný. V tvém případě by bylo záhodno najít si někde jinde úplně jiného chlapa. Kterému by potom nevadilo, že odejdeš za jiným. Vysílání sympatií a nočních incubus a sucubus nesouvisí s reálnými vztahy.
Jiná možnost je vydovádět se spolu ve třech. Aby jste všichni byli přítomní v sexuálních hrátkách. Potom teprve by došlo v jejich vztahu otec-syn smíření. A tvoje preference by byl ten mladší. Poznala bys to sama. Prostě nikde není člověk s návodem k použití. Zkus se zeptat napřed přítele jak by to viděl. Nikde není vše OK, aby se pak řeklo, že je to OK.

Mc Merkurion

… dospět, pak budeš myslet normálně a ne jako bláznivá puberťačka …

orestez

Zeeue, označení kořist bych zahodil. Chlap ve středním věku by měl chtít spíš partnerku, ale jistě, mnoho pobudů chce jen jedno. Každý den zkoušet která dá. No, z toho vyplývá nej řešení odejít.