Tangens v excelu

Potřebuji aby mi excel z hodnoty tangensu úhlu vypočetl zpětně ten daný úhel. Netuším jakou funkci zadat. zkoušel jsem převrácenou hodnotu, ale pořád dělám něco špatně, protože úhel mi to prostě neukazuje. Zkoušel jsem to i pokusně s úhly které znám a pak jsem se je pokoušel přepočítat zpět,ale hodnoty se lišily. Podotýkám, že všechny úhly byli zadané v radiánech.

Nejlepší odpověď
mosoj

Použij funkci ARCTG. Výsledek je v radiánech.

Jenom nevím jestli není třeba pro TG zadat úhel ve stupních.

Další odpovědi
anonym

nevim tedy jak v excelu, ale v OpenOffice CALCu, který by měl být prakticy identický to dělávám takto:

=TAN(RADIANS(45)) … vrátí 1
=DEGREES(ATAN(1)) … vrátí 45 (ve stupních)

(protože tangens 45ti stupňů je 1)