Taluta-víte co to je ?

Nejlepší odpověď
annas

Taluta = příkop podél silnice, přesněji silniční banket (slangově pangejt, škarpa, rigol), pás silničního povrchu mezi vnější hranou vozovky a hranou silniční koruny. Historie a původ slova: z Italštiny, při stavbě tunelů a mostů pomáhali po celé Evropě specialisté – Italští dělníci. Stejně tak i při stavbě Českomoravské Transversální dráhy (asi 1887–9).
Použití ve větě: Cestu z Bečvárny domů nezvládl a v opilosti spadl do taluty, kde usnul.

http://www.ta­do.estranky.cz/clan­ky/velky-taborsko-cesky-slovnik.html

Další odpovědi
hanulka11

škarpa