Takže to tedy vypadá, že soud přitížil muži obžalovanému z házení vajec na prezidenta Zemana? Padne vyjímečný trest?

Nejlepší odpověď
led

V tomto prípade nejde o občana Zemana, ale o predstaviteľa štátu s najvyššou štátnou funkciou – prezidenta. V takomto prípade neplatí „všetci sme si rovní“.

  • dnes vajce, zajtra granát-

Predstavte si ale, čo urobíte vy a roztopašné médiá, ak pri hode vajcom ochranka zasiahne a „útočníka“ zraní, alebo zabije. Oni predsa nemôžu vedieť, že je to „len“ vajce, pre nich je to útok na chránenú osobu.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Stoprocentně mohu říct, že vyjímečný trest nepadne. Nepadne však ani výjimečný trest, jelikož pro udělení tohoto trestu nesplňuje čin stanovená kritéria.

Lamalam

led > pokud to je útok na chráněnou osobu, tak ochranka hrubě selhala a nesplnila svou hlavní úlohu. Po prvním hozeném vejci měla ihned chráněnou osobu odvést do bezpečí.