Avatar uživatele
dust8

Takže pokud má rouškovné dorazit s prosincovým důchodem, tak to znamená, že dorazí jakoby za listopadové období?

U důchodů se měsíce počítají jinak.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu před 1281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

U vyplácení důchodu jsou měsíce stanovené jinak. Vyplácejí se dopředu v datu, který určí plátce důchodu. Měsíc se počítá ode dne vyplácení – tedy např. 10. září do 9. října. . Další měsíc od 10. října do 9– listopadu.

Pokud bude rouškovné schválené, myslím si, že by mělo být vyplacené v prosinci v den, kdy důchod někdo bere – podle příkladu, ttedy 10. prosince 2020. .

Takže Důchod se nevyplácí “na daný měsíc” nebo zpětně. Mám den „výplaty“ 18. v měsíci.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Ještě není rozhodnuto, zda bude příspěvek schválen opozicí, ale co jsem četl, že naděje tady ještě je…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Tzv. rouškovné má být vyplaceno za období Covidu-19. Babiš už dříve mluvil o příspěvku jako o kompenzaci za stres, který museli senioři během koronavirové krize prožívat. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Rouškovné příjemci zřejmě obdrží spolu s penzí na prosinec, tedy v prvé polovině dvanáctého měsíce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Až bude schválen, tak bude vyplacen, opozice má menšinu, tak na ní nezáleží. Jediný problém mohou být obstrukce a to opozice umí. Takže to může pouze oddálit, ale ne zamítnout.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dust8

Čili bude rouškovné propláceno ještě v roce 2020?

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Pokud do té doby bude schváleno, bude vyplaceno v průběhu prosince 2020.
Dudu se mýlí, důchody se vyplácejí průběžně po celý měsíc, nikoliv jen v první polovině měsíce.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

To je pravda, já beru důchod 17 každého měsíce.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Ano, pokud bude, měl by být vyplácen v průběhu prosince.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek