dust8

Takže pokud má rouškovné dorazit s prosincovým důchodem, tak to znamená, že dorazí jakoby za listopadové období?

U důchodů se měsíce počítají jinak.

Nejlepší odpověď
annas

U vyplácení důchodu jsou měsíce stanovené jinak. Vyplácejí se dopředu v datu, který určí plátce důchodu. Měsíc se počítá ode dne vyplácení – tedy např. 10. září do 9. října. . Další měsíc od 10. října do 9– listopadu.

Pokud bude rouškovné schválené, myslím si, že by mělo být vyplacené v prosinci v den, kdy důchod někdo bere – podle příkladu, ttedy 10. prosince 2020. .

Takže Důchod se nevyplácí “na daný měsíc” nebo zpětně. Mám den „výplaty“ 18. v měsíci.

Další odpovědi
Hufnágl

Ještě není rozhodnuto, zda bude příspěvek schválen opozicí, ale co jsem četl, že naděje tady ještě je…

marci1

Tzv. rouškovné má být vyplaceno za období Covidu-19. Babiš už dříve mluvil o příspěvku jako o kompenzaci za stres, který museli senioři během koronavirové krize prožívat. 🙂

dudu

Rouškovné příjemci zřejmě obdrží spolu s penzí na prosinec, tedy v prvé polovině dvanáctého měsíce.

elkon

Až bude schválen, tak bude vyplacen, opozice má menšinu, tak na ní nezáleží. Jediný problém mohou být obstrukce a to opozice umí. Takže to může pouze oddálit, ale ne zamítnout.

dust8

Čili bude rouškovné propláceno ještě v roce 2020?

ivzez

Pokud do té doby bude schváleno, bude vyplaceno v průběhu prosince 2020.
Dudu se mýlí, důchody se vyplácejí průběžně po celý měsíc, nikoliv jen v první polovině měsíce.

Hufnágl

To je pravda, já beru důchod 17 každého měsíce.

Hufnágl

Ano, pokud bude, měl by být vyplácen v průběhu prosince.