hanny 2

Takže když piju víno do půlnoci,tak játra netrpí?

Viz otázka „v kolik půjdete spát?“ – odpověď od IK.
Doplňuji:
ad annas – v čínské medicíně /a ostatně v ničem/ nelze paušalizovat a otrocky přejímat myšlení zakladatelů.Žili v jiné době,v jiném prostředí,v jiném stresu.Samozřejmě vše se odvíjí od základu,ale musí se přizpůsobit a přihlížet daným podmínkám.Jejich filosofie se v mnohých aspektech liší od té naší a je potřeba toto skloubit v harmonický efekt.Takže je to individuální – co dělá dobře jednomu,nemusí být ideální pro druhé.Jen je potřeba "umět naslouchat svému tělu!"Samozřejmě,že vše je věcí názoru a zkušeností.Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Opět opakuji zkušenosti z čínské medicíny.
Ve 23.00 hodin začíná pracovat žlučník, který je párovým orgánem jater. Játra pak nastupují v 01.00 h a vyvíjejí nejvyšší aktivitu do 3.00 h. Rovněž se nemá na v noci pít, protože se zatěžuje činnost ledvin a střev – pít nejpozději 3 hodiny před spaním.

Nebudu víc vysvětlovat, protože stejně málokdo uvěří. Všechno to jsou mé téměř dvacetileté zkušenosti, kdy jsem „utekla“ hrobníkovi z lopaty. Alternativní medicína mně pomohla dostat se jakžtakž do normálního stavu. Ale za svůj prohřešek „platím“. Zvykla jsem si.
Každý je strůjcem svého štěstí, nikomu svůj názor nevnucuji.

Další odpovědi
Andělé

Také mě otázka od IK zaujala a já bych zase ráda věděla,jak to,že játra ponocováním trpí. Na to si budu muset dát pozor..
Doplňuji:
Ad pizlicka,to už jsem se vlastně také nedávno dozvěděla,děkuju.:-)

IK

Orgánové hodiny
z odkazu:
„l.-3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba zvýšit pozornost např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkaři, protože játra a žlučník jsou parove orgány. Nedoporučuje se pit alkohol, kouřit, požívat tuky, kávu.“

takže odpověď je víno jen do půlnoci.. někde jsem viděla že alkohol se v různých dobách vstřebává různě, ale detail si nepamatuji.

Podle orgánových hodin je ideální čas k spánku od 23,00 do 5,00 pak se potřebná délka spánku prodlužuje a některé orgány trpí právě ta játra 🙂

našla jsem ještě jeden lepší odkaz
http://www.jo­gaprostejov.cz/lun­kal/biorytmy.htm
Doplňuji:
Souhlasím, naslouchání je moc dobrá věc, ale zlozvyk je zlozvyk…já jsem sice přestala s alkoholem před 30 lety a skoro před 35 se omezila jen na vybrané nepostradatelné chutě, ovšem spát kolem druhé v noci se odnaučuji až teď. Dlouho jsem se divila proč mě trápí zrovna žlučník a játra když jsem takový asketa a nikdy jsem jim nic příliš zlého neudělala až orgánové hodiny vyjevily kde jsem psa zakopala 🙂 takže teď naslouchám pozorněji ale poslouchat se mi pořád nechce 🙂

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/or­ganove-hodiny/

Damiana

Holt, chodit za pět půlnoc do špajzky mlsat rum se nevyplácí!
To vás ale IK vyplašila, co – a nejen násosky? 🙂
Chtělo by to prášek na spaní a rychle podle „pravidel“ zalomit včas – pak si játra zhuntujete zaručeně.

Tak to já výzkumy zklamu! Předevčírem jsem byla na preventivce + rozbor krve, a řekli mi, že jaterní testy mám ještě lepší než je norma!
Celý život ponocuji, ať pracovně nebo z osobních důvodů – ale je pravda, že alkohol nepiji… Takže mně se játra regenerují zeleným čajem, ovocnými lisy, hořcem, ostropestřcem, kopřivou a dalšími oblíbenými nahořklými odvárky -asi regenerují imrvére!
Myslím, že pro tělo je dobré vyhovět mu ve všech(!) směrech, však ono si řekne. A rozhodně nic nelámat přes koleno.

tom004

>pizlicko<,dobrá rada,ale je 22,36. Co s tím? Já tu dvojku klidně dopiji,játra,ne­játra. :))

pizlicka

hanny2 jeste pocitej,jak dlouho se z nich alkohol odboura.takze max.do 22h.pak zazátkuj,a tise odbouravej do pulnoci,a pak šup na kutě:-))
Doplňuji:
KAŽDY ORGAN REGENERUJE V URCITOU HODINU.JATRA O PULNOCI.KDYZ JDU SPAT POZDEJI,NEMAJI KDY REGENEROVAT.TAK TO IK MYSLELA.

annas

Hanny, jak jsem uvedla, je každého věc, pro co se rozhodne. Nic otrocky nepřejímám, ale aplikuji bylinkové extrakty na základě starých poznatků, které jsou opravdu spolehlivé. Možná bych k tomuto názoru nedospěla, kdyby mně několik lékařů neřeklo, že s takovým případem, jako jsem já, se nesetkalo. Nepomohli. Proto jsem hledala jiný způsob, a tím byly alternativní metody.
Čínská medicína je stará, ale stále se s ní pracuje. Moje spolužačka, lékařka, pobývala v Číně několik roků a získala bohaté zkušenosti s léčením. Ale o to nejde. Četla jsem, že řada lékařů již poznatky toleruje a nezavrhuje je, protože jejich pomocí se opravdu léči příčiny, nikoliv následky. Energie jing a jang stále funguje. Jenže pokud jste relativně zdravá, vůbec si neuvědomujete, že tělo jed dokonalý stroj, který postupně selhává. Sama poznám, který jeho článek se porouchal. Čínská medicína pracuje s živly – voda, oheň, dřevo, země, kov, jimž podléhají určité orgány v těle. Opět se vám to může zdát směšné, ale když se máte sen o vodě, znamená to, že …

Nechci vás o ničem přesvědčovat, ale většinou jdete k lékaři, až je pozdě -operace žlučníku, ledvin, kyčelního kloubu,
kolena atd. Tomu všemu se dá předejít.

Promiňte, trochu víc jsem se rozepsala.

hanny 2

OK,také jsem v kontaktu s lidmi,kteří čínské medicíně rozumí a něco o ní vím také.Sama tyto přípravky užívám na harmonizaci funkcí v těle.Takže vůbec nemůže být řeč o tom,že by se mě Vaše tvrzení zdálo směšné.Samozřejmě dávám přednost přípravkům a metodám celostní medicíny,která léčí příčiny,nikoliv klasické medicíně,která jen potlačuje symptomy /a to jsem pův.povol.zdravotní sestra!/Zatím se mě to opravdu vyplácí,ve svém věku zatím lékaře nepotřebuji a doufám,že v dohledné době potřebovat nebudu!