roxy52

Taky Vás udivilo,že dražší BIO vejce ,jsou kvalitou naprosto stejné,jako ty obyčejné ?

Dneska už není radno ničemu věřit.

Nejlepší odpověď
Hykam

Značka BIO je jeden velkej podvod.
Četl jsem jednu studii, že BIOprodukty jsou v podstatě více toxičtější než konvenčně pěstovaný potraviny.
Potraviny pěstované konvenčním způsobem jsou ošetřeny registrovanými chemickými prostředky tak aby v nich zůstalo co nejméně reziduí (dle metodiky), kdežto BIOprodukty se chemicky ošetřovat nesmí tudíž si rostlina musí pomoct sama a toxickou látku v rámci svých možností si vyrobí sama a toxicita v ní už zůstane kdežto u ošetřované rostliny se postupně odbourává.

Další odpovědi
Hlada

Neudivilo. Není to první test, ve kterém se bio výrobky ukázaly rozdílné jen v ceně. Když má člověk zdravý rozum, zachová si zdraví i zdravou peněženku.

bigbít

Popravdě vůbec…nejlepší jsou v takovém případě domácí…:-)

fcoop

To je pravda.Mě to tedy udivilo hrozně moc.

elektrikář

Vždyť ani u domácích produktů nemáme jisttotu že jsou bio. Obilí je hnojeno průmyslovými hnojivy. Na trávě jsou všechny nečistoty co lítají ve vzduchu. V dešťové vodě je síra z elektráren. V půdě je uloženo z minula všechno možné. Nedávno jsem četl o otravě kuřat z rtutí. Majitel si nasekal kopřivy na skladce kde někdo vyhodil větší množství starých zářivek.

suaeda

Značce BIO čehokoliv bych v našem státě moc nevěřil. Možná na západ od našich hranic tam ano. Když si vezmeme jen jako příklad jaké u nás byly ještě nedávno tvrdé potravinářské normy. A dnes. Když ochutnám normální mléko, mléčné výrobky, uzeniny ad. u nás a ve vedlejších státech tak se to nedá porovnat. A stejně tak to bude s bio vejci. Nejlepší jsou samozřejmě domácí vajíčka. Ono nezáleží jen na tom jak jsou slepice produkující bio vajíčka chovány, ale hlavně čím jsou krmeny. A to by jsme se všichni asi divili.

anonym

Me uz by ani neudivilo , kdyby vejce z Kauflandu byly kvalitnejsi nez BIO. 🙂 -iv-