Elk

Taky vás fascinuje Orwell 1984?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, přestože je to už 15 let, co jsem toto dílo četl, život a to, jakým směrem se spoelčnost vyvíjí, si o příměry k této knize přímo říká.

Další odpovědi
gecco

Podobných knih je vícero – mne spíše fascinuje, jak důsledně v totalitách takové knihy prostě nesmí vycházet…
😉
Mimochodem – toto je také pěkné…
http://nd01.jxs­.cz/046/274/def849ad2a_3­9250655_o2.jpg
😉

Eglantine

Ano. Kniha, která donutí člověka přemýšlet.

karbilka

Ano, knihu jsem četla – zakoupila si jí a vzhledem k naší společnosti a době si myslím, že to byla nadčasová myšlenka a mám pocit, že se k tomu sami ženeme .. knížek takového typu je samozřejmě víc, dokonce i modernější Divergence či Hunger Games mají podobnou myšlenku .. vždy jde o nějakou hlavní skupinu – mocnost, ať už je to „národ sečtělých“, nebo Capitol či jednoduše Strana, která všemu vládne, rozhoduje a ovlivňuje lidem myšlení a kontroluje je. Dělá z nich jak se říká „ovečky“. Vzhledem k dnešní situaci jsou to opravdu ožahavá témata a například Amerika už mi přijde k tomu opravdu hodně blízko. Tato díla mě na jednu stranu fascinují, ale zároveň mě děsí to, že se takováto možnost nad lidmi stále nenápadně „vznáší“…