Avatar uživatele
david22

Taky vám vadí ta disproporce v počtu velikostech oblečení v obchodech? Dám příklad…

…chtěl jsem si koupit tričko v C&A. Moje velikost L-ková tam samozřejmě už nebyla, stejně jako velikost M. Za to nejvíc tam bylo S, XS a pak až XL, XXL.
Při koupi bot mívám zkušenost podobnou. Moje velikost – 42 je často vyprodána, stejně jako 43. To jsou dvě nejčastější pánské velikosti.

Nechápu, proč výrobci nevychází z rozložení v české populaci a nepřizpůsobí tomu produkci. Nemohou přece vyrábět pro každou velikost stejný počet kusů :(

Doplňuji:
hmm, Asiati sou malí. Je pravda, že ty velikosti budou mít posunuté.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, kelley před 4077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Osobně mě to nevadí. Výrobci nevychází z české populace. Vlastní výrobce v podstatě žádné nemáme a většina se jich řídí podle trhů Asie, popřípadě Ameriky, kam jde největší část produkce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marijakes

Vadí, ale nedá se s tím nic dělat. Český oděvní a obuvnický průmysl již neexistuje a tak se výzkumem trhu nikdo nezabývá. Vzpomínám si, že asi v roce 1980 přišli k nám do podniku zaměstnanci obuvnického podniku Baťa a celé naše oddělení (40 lidí) se zúčastnilo průzkumu, při kterém jsme se vážili, měřili výšku postavy, délku chodidla, výšku nártu, šířku nohy u kotníku a pod. Ze statistiky se pak stanovil jakýsi vzorek užitečný pro výrobu bot ke spokojenosti zákazníka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Dav., tak snezte jeste ke kazde veceri 3 rohliky a brzy si budete kupovat XL a bude po problemu… :p

  • iv-

před 4077 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování