david22

Taky vám vadí ta disproporce v počtu velikostech oblečení v obchodech? Dám příklad…

…chtěl jsem si koupit tričko v C&A. Moje velikost L-ková tam samozřejmě už nebyla, stejně jako velikost M. Za to nejvíc tam bylo S, XS a pak až XL, XXL.
Při koupi bot mívám zkušenost podobnou. Moje velikost – 42 je často vyprodána, stejně jako 43. To jsou dvě nejčastější pánské velikosti.

Nechápu, proč výrobci nevychází z rozložení v české populaci a nepřizpůsobí tomu produkci. Nemohou přece vyrábět pro každou velikost stejný počet kusů :(

Doplňuji:
hmm, Asiati sou malí. Je pravda, že ty velikosti budou mít posunuté.

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně mě to nevadí. Výrobci nevychází z české populace. Vlastní výrobce v podstatě žádné nemáme a většina se jich řídí podle trhů Asie, popřípadě Ameriky, kam jde největší část produkce.

Další odpovědi
marijakes

Vadí, ale nedá se s tím nic dělat. Český oděvní a obuvnický průmysl již neexistuje a tak se výzkumem trhu nikdo nezabývá. Vzpomínám si, že asi v roce 1980 přišli k nám do podniku zaměstnanci obuvnického podniku Baťa a celé naše oddělení (40 lidí) se zúčastnilo průzkumu, při kterém jsme se vážili, měřili výšku postavy, délku chodidla, výšku nártu, šířku nohy u kotníku a pod. Ze statistiky se pak stanovil jakýsi vzorek užitečný pro výrobu bot ke spokojenosti zákazníka.

anonym

Dav., tak snezte jeste ke kazde veceri 3 rohliky a brzy si budete kupovat XL a bude po problemu… :p

  • iv-