@zwoho.com

Taky vám připadá, že je počasí během pandemie a s tím souvisejícího sníženého leteckého provozu jiné než v minulosti?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne, jiné je každej rok… kolikrát sněžilo na prvního máje nebo jsme se v dubnu koupali, jak kdy, jo, že je letos zima delší a votravná je fakt, ale nejni to prvně… a věř, že v dávné historii byly roky, kdy bylo ještě chladnějc, a nelítala vůbec žádná letadla, ani nebyla ozonová díra… a pandemii se neříkalo pandemie, ale mor…

Další odpovědi
Kepler

K této domněnce může svádět průběh právě poslední zimy, která byla po několika letech zase normálnější, než před tím. Je však mnoho jiných zdrojů emisí (průmysl, pozemní a lodní doprava) a na dlouhodobém trendu zvyšování koncentrace CO2 to nemělo měřitelný vliv. Mnohem větší vliv bych připisoval oslabování Golfského proudu vlivem přílivu sladké a studené vody z tajících arktických ledovců do nižších zeměpisných šířek, tedy i do Golfského proudu. Vlivem globálního oteplování tak může paradoxně způsobit ochlazení Evropy.

Pepa25

Ne. A není to z mé hlavy:

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/pri­roda/dest-srazky-sucho-teorie-letadla-doprava-skodlive-plyny_200623095­4_aur

Ametyst

Nevím, nikdy jsem nevěřila na bláboly o globálním oteplování. Naopak se na ně každoročně těším- a ono nic! Vyjmenuju 10 výhod oteplování a 10 důvodů, proč je blbost proti němu bojovat. Vůbec to slovo „bojovat“ je zde nepatřičné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Ametyst > netřeba deset, vyjmenuj alespoň 3 výhody globálního oteplování.

Kepler

Ametyst: ty považuješ globální oteplování za bláboly? To jsem teda měl o tobě lepší mínění. Připomínáš mi toho hňupa Klause, který jako pouhý ekonom nic o ničem neví a přesto všechno popírá. Ach jo…

Pepa25

Ametysr: doporučení četba: https://ratio­nalwiki.org/wi­ki/Global_war­ming

Mr. Marek

Pepa: Já si na to nehraju. Co ale sleduju u Vás (nejen tedy) je neochota respektovat jiný názor. Když nesouhlasíte, tak se mu vysmíváte, dehonestujete, nebo jen poučujete (vnucujete) ten svůj. Uvědomte si, že ne všichni jsou přesvědčeni o vlivu lidského faktoru na globální oteplování, že ne každý je příznivec otevřené migrační politiky (a to třeba ani nevolí SPD), nebo není ,,kobliha" jen proto, že vidí v Pirátech potencionální problém. Zkuste respektovat aspoň ždibek jiných názorů. Děkuji.