autacek

Taky Vám přijde, že už to i v církvi nějak upadá?

Pominu-li zneužívání ministrantů, tak je normální blahořečit dívku, za to, že ji byl věneček v 16 letech víc než vlastní život? Mimochodem, není blahořečení takovým předstupněm, jak se stát svatým?

https://m.novin­ky.cz/article­Details?sznu=bor­FPhiEYg6NxpKc&a­Id=482171

Nejlepší odpověď
Kepler

Na tom blahořečení nevidím nic zvláštního, ale to pohlavní zneužívání chlapců, které dokonce 5 let kryl sám papež, to je teda pecka. To ještě bude mít dalekosáhlé dopady. Není to ovšem nic nového, ale poslední dobou se tohle špinavé prádlo už pere na veřejnosti. Někomu ve Vatikánu se zachtělo papežského stolce.

Další odpovědi
klumprt

Začínám mít dojem, že katolická církev není jenom kolosálním ale vcelku nevinným podvodem, nýbrž naprosto nemorálním spolkem s rysy zločinecké organizace. Jestli tyhle lidi někdo potřebuje k uspokojení svých domnělých duchovních potřeb, je mi ho líto.

orwell

Taky, taky. A nejenom upadá, ale i skřípe, vrže, píská… Též by stálo za to vzpomenout na papežské žehnání zbraním Hitlera, no a taky zbraním NATO panem Dukou. Jeho krátký rozhovor s jakýmsi redaktorem o tom bylo možno zhlédnout před několika roky v TV. Ale to již bude asi dobře uklizeno a má kacířská slova prohlášena za lež, jako ta o prvních církevních restitucích (tuším v r.1991) jakýmsi uživatelem Odpovědí, Pepou25.
Zmíněná holčina to měla alespoň rychle za sebou. A co ty, které byly internovány v koncentračních táborech za 2. sv. války a podrobovány lékařským pokusům pana Mengeleho a nakonec usmrceny? Ty by za nějaké to svatořečení nestály?

Drap

Ano blahořečení je podmínkou pro to aby mohl být někdo svatý. Osobně v tom žádný úpadek nevidím. Je to věcí církve a nic tím neupadá.

zjentek

Rozhodně. Církví se stává pornoprůmysl. Pro dnešní děti, ze všech stran bombardované pornem, je značně obtížné pochopit, jak panna plodí děti anebo jak holčičku uplácat ze žebra bez řádné du…ky a další pochybné nejasnosti se sex. podtextem. Asi budou nuceni děti zase ohlupovat násilím, jinak jim dnešní otevřenost zcela otevře oči a to by pro církev mohlo mít fátální následky řádově už cirka po dvou nových generacích.

Jinak jsem na slovenské dívky samosebou patřičně hrdý. Znám případ přímo pornoherečky, která také odmítala sex s vojákem, když ten ji nabádal k návštěvě ložnice družstva jeho čety.

led

Boj v cirkvi prebieha už 2 tisícročia,. Žiaľ mnohí jedinci využívajú cirkev pre svoje osobné záujmy.
Ale tak ako u veriacich iných náboženstiev a ateistov nemožno kvôli malému percentu „odpadlíkov a hriešnych, zvrhlíkov“ záporne hodnotiť celok.
No je pravda, ako bystatik povedal, „aj kvôli malej chybe vo výpočte, mikrotrhline môže dôjsť k nenávratným škodám“, práve preto cirkev postupne stráca na svojej sile.

Je smutné, keď Blahorečenie je zneužité na politické ciele. Súčasné Blahorečenia ľudí z čias po 2.svetovej vojny na Slovensku, ale aj v ČR sú toho príkladom

Roman71

Pominu-li fakt, že katolická církev je odcizená skutečnému křesťanství, tak pod jejím svícnem je od samého počátku stále se zvětšující tma. Kdo a jakým právem může v takové církvi kohokoliv prohlásit za „svatého“? Ví ve Vatikánu vůbec někdo, co podle Bible znamená „být svatý“?

Mimochodem, příklad té slovenské dívky by měl být příkladem pro všechny mladé, kteří už v 16.letech měli pohlavní styk.

Pro představu, 1.dopis Korintským 6:9–10 (Bible21) říká:
„Copak nevíte, že nespravedliví nebudou mít podíl na Božím království? Nepleťte se: Smilníci, modláři, cizoložníci, rozkošníci, zvrhlíci, zloději, lakomci, opilci, pomlouvači ani vydřiduchové nebudou mít podíl na Božím království.“

ivzez

V katolické církvi to upadá už skoro dva tisíce let.
A v ostatních od data jejich vzniku.

(Sekty → např. Jehovisty ← neberu jako církve, ale jako zájmové
spolky s cílem vymýt lidem mozky a připravit je o majetek.)

CzechCountry

Kepler – to, že to papež kryl je mediální blud. Naopak byl jeden z prvních, kdo o tom otevřeně začal mluvit a nechal to vyšetřovat. Nikdo jiný se tomu takto systematicky nevěnovat, on toto téma otevřel, je prvním papežem, který se schází i s rodinami obětí, věnuje jim čas, omluví se jim apod. Bohužel někteří mocichtiví kardinálové tvrdí, že to tutlal… Jenže než někoho obviním, je třeba to nejdřív prošetřit, abych tomu člověku nezničil život a pak se nezjistilo, že to není pravda.
Mimochodem – komické na tom je, že podstatná část zneužívání, o kterém se dnes mluví se odehrála před třiceti a více lety a oběti si „najednou“ vzpoměly… Nezdá se vám to divné? A že podstatná část zneužíváním obviněných kněží je už dávno po smrti?
Tím to nechci hájit, to v žádném případě, ale je třeba se na to dívat i z druhého úhlu pohledu, že není všechno černobílé.

Navíc české církve se tento problém tolik netýká, jednak se to neděje (alespoň ne tak často) a česká církev je poměrně liberální a po pár skandálech asi před deseti lety to netutlá…

jirka F

autacek: Kepler je normálně na nominaci poté co toto bude dořešeno můžeš ho nominovat.