autacek

Taky vám přijde, že čím drzejší a neuctivější člověk k předpisům a zákonům, tím víc mu nedochází, o co jde?

Nemáte taky takový pocit, že si tak ti lidé žijí ve svém světě a vůbec nevnímají, že to co dělají nebo udělali, je špatné?

A to nemusí být zrovna Babiš, který do byznysu s Čapím hnízdem svým způsobem pro něj kvůli pár korunám vystavil trestnímu stíhání celou svoji rodinu, ale třeba i řidič vozidla na videu, který se tváří jakoby nic, přitom je evidentní, že přestupek, který spáchal (vyšší než povolená rychlost, předjíždění přes plnou čáru, ohrožení ostatních účastníků silničního provozu, zastavení vozidla uprostřed komunikace (když tedy prý nešlo o vybržďování, ale jen nesmyslně pomalou jízdu), o výměně názorů ani nemluvě – evidentně o výměnu názorů stál, když zastavil tak, aby požárnické auto nemohlo projet a pokračovat v cestě…
https://video­.aktualne.cz/ri­dic-porsche-vybrzdoval-hasice-donutil-je-i-zastavit/r~4fab96­c43a4011e79680002590604f­2e/r~5d84a9e8827511e7a0c­50025900fea04/

Odpovědi
zjentek

Naopak tito lidé naprosto přesně vědí (v horším případě instinktivně cítí), že cesta k moci a slávě vede nejlépe přes pěsti, zatímco jemní a krásní lidé zrovka někde bez vlivu kážou o morálce.

Kepler

O politicky motivovaných procesech a vůbec procesech do kterých nevidím, se neodvažuju jakkoliv vyjadřovat. Nicméně, pokud vynechám tvůj konkrétní komentář, souhlasím s tvrzením, že čím drzejší a neuctivější člověk k předpisům a zákonům, tím víc mu nedochází, o co jde. Takový člověk nikdy nepochopí, k čemu zákony jsou a měl by si to vyzkoušet někde v době kamenné.