Kelt

Taky vám jiní účastníci provozu dokáží zkomplikovat třeba přecházení přes křižovatku?

Všichni účastníci silničního provozu by měli spolupracovat, dávat si přednost, být ohleduplný a podobně. Asi znáte, že. Moje situace: Šel jsem po chodníku a blížil se ke křižovatce. Byla to klasická křižovatka, jedna cesta vedla rovně po mé pravé ruce a já jsem se chystal přejít prakticky vpravo do úhlopříčky, ale rozhodl jsem se, že půjdu nejprve rovně a pak, po několika krocích přejdu cestu a dostanu se na opačnou stranu. Zprava přijíždělo auto, a já jsem čekal,kam pojede. Mohl jet rovně, to by mi skřížil cestu, proto jsem čekal. Doufal jsem že dá blinkr, protože on zabočil do prava a já jsem mohl přejít. Trochu jsem zakroutil hlavou, protože jsem blinkr neviděl. On prakticky nikam nemohl odbočit, protože ta rovná cesta byla jednosměrka, takže do leva jet nemohl a cesta, kterou jsem přecházel, byla slepá a končila asi po 50 m. Jiné auto tam nebylo, ani jiné vozidlo, takže je otázka, zda to znamení o směru jízdy měl dát a jak by to hodnotil policajt. Snad jsem to složitě popsal, ale zajímá mne to. Jak to vidíte vy? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Pleteš pátý přes devátý. Spolupráce ano, ohleduplnost ano, ale dávat si přednost… kdo komu a jak popisuje… ZÁKON!!! Kdyby si všichni dávali přednost, nikdo nikam nedojede, nedojde. Znamení o změně směru jízdy rovněž popisuje jednoznačně zákon. Co chceš víc???

cukrar

Z Vašeho popisu raději nic neřeším. Páč je třeba situaci lépe popsat, dát odkaz na mapy.cz, vyznačit prostor, odkud kam jdete a jaká je dopravní situace.

Dochy

Hodně slabě popsaná křižovatka. Pokud byla křižovatka ve tvaru kříže a on odbočoval ze svého pohledu vpravo (a bylo to opravdu fyzicky vpravo) pak měl povinnost dávat znamení.

Jsou křižovatky kdy i ta cesta nejvíc vpravo je fyzicky rovně nebo dokonce trochu doleva, tam je to složitější.