Avatar uživatele
Kelt

Taky vám jiní účastníci provozu dokáží zkomplikovat třeba přecházení přes křižovatku?

Všichni účastníci silničního provozu by měli spolupracovat, dávat si přednost, být ohleduplný a podobně. Asi znáte, že. Moje situace: Šel jsem po chodníku a blížil se ke křižovatce. Byla to klasická křižovatka, jedna cesta vedla rovně po mé pravé ruce a já jsem se chystal přejít prakticky vpravo do úhlopříčky, ale rozhodl jsem se, že půjdu nejprve rovně a pak, po několika krocích přejdu cestu a dostanu se na opačnou stranu. Zprava přijíždělo auto, a já jsem čekal,kam pojede. Mohl jet rovně, to by mi skřížil cestu, proto jsem čekal. Doufal jsem že dá blinkr, protože on zabočil do prava a já jsem mohl přejít. Trochu jsem zakroutil hlavou, protože jsem blinkr neviděl. On prakticky nikam nemohl odbočit, protože ta rovná cesta byla jednosměrka, takže do leva jet nemohl a cesta, kterou jsem přecházel, byla slepá a končila asi po 50 m. Jiné auto tam nebylo, ani jiné vozidlo, takže je otázka, zda to znamení o směru jízdy měl dát a jak by to hodnotil policajt. Snad jsem to složitě popsal, ale zajímá mne to. Jak to vidíte vy? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1489 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Pleteš pátý přes devátý. Spolupráce ano, ohleduplnost ano, ale dávat si přednost… kdo komu a jak popisuje… ZÁKON!!! Kdyby si všichni dávali přednost, nikdo nikam nedojede, nedojde. Znamení o změně směru jízdy rovněž popisuje jednoznačně zákon. Co chceš víc???

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Z Vašeho popisu raději nic neřeším. Páč je třeba situaci lépe popsat, dát odkaz na mapy.cz, vyznačit prostor, odkud kam jdete a jaká je dopravní situace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Hodně slabě popsaná křižovatka. Pokud byla křižovatka ve tvaru kříže a on odbočoval ze svého pohledu vpravo (a bylo to opravdu fyzicky vpravo) pak měl povinnost dávat znamení.

Jsou křižovatky kdy i ta cesta nejvíc vpravo je fyzicky rovně nebo dokonce trochu doleva, tam je to složitější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek