sesednizkola

Taky si nemáte se starými přáteli „z mládí“ co říct?

Potkal jsem mého nejlepšího kamaráda z doby, kdy mi bylo 18– 20. Jedna ruka jak se říká… Ahooj, Ahooj, tak coo jak se máš.. co je novýho… no bavili jsme se asi dvě minuty, ale to nervózni přešlapování a přemýšlení co jiného si říct než „stojí to za h.vno“ trvalo snad věčnost. A podobné věci slýcham často od mých přátel.

Kde se bere to filmové „leta jsme se neviděli a tak spolu musíme probrat všechno možný? Ještě se mi nestalo, že bych potkal někoho "po letech“ a měl si s ním co říct. Snad jen s mým bývalým učitelem kytary, ale to je něco jiného. Jak jste na tom vy? Dokážete se bavit jako kdybyste se neviděli dva dny?

nevím proč jsem četl počurame „:D procouráme“ lázeňský trojůhelník" ale závidím…tak rád bych se do těch klukovských let vrátil i jinak než sám u flašky..ale není s kým.

Nejlepší odpověď
da ny

S některými spolužáky je to jen pozdrav a pár zdvořilostních vět.
S většinou z nich je to povídání na několik hodin ;).
Čím jsme starší, tím víc si rozumíme a vážíme/užíváme společně stráveného času.
Byli jsme prima parta, nikoho postavení a úspěch „nepoznamenal“ ;).
To ze ZDŠ je to slabší. Ale devítileté sousedství v lavici má za něsledek to, že se moc těším, až spolužačka přijede z Olomouce na MFF a jako každý rok „procouráme“ lázeňský trojůhelník 😁.

Další odpovědi
nyjono

Jak s kterými.
Někdy jo a jindy ne.
Je to stejný, jako s ostatními lidmi. S některými společné téma najdu, s některými ne.

Kepler

Ano, je to tak jak píšeš. Osudy a život nás rozdělil a najednou je velké vakuum. Nicméně občasné vzájemné návštěvy s přítelem, nebo aspoň maily a telefony dokážou ten kontakt dokážou udržet. Proto taky organizuju retro sešlost s pár největšími průseráři z dob studentských, a to přímo v centru dění – na Strahovských kolejích, i když jsme každý z jiného konce vlasti. Pokud ještě udržíme moč a myšlenku. 🙂

hapiky

Je v tom kus odtažitosti. Člověk se uzavře ve své současné slupce životního stylu či každodenních zvyklostí, proto má z retrovzpomínek obavu či neochotu se k dřívější době vracet.

Kelt

Jak se říká – nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Stejně tak se nesetkáš dvakrát s tím samým člověkem. Nějakou dobu jsme byli spolu, a prožívali společné. Potom nás osud rozdělil. Máme jiné zájmy, práci, rodinu, zkušenosti. To , co nás kdysi spojovalo je už mnoho let pryč. Tím se to sice snažím vysvětlit, alespoň zažívám stejnou situaci.Otázkou je, zda je tato situace normální, nebo je to daň doby.

Nuk nuk

Záleží jak s kým. S mnohými ne a s jinými naopak. Zrovna nedávno jsme se sešli s kamarádkou, se kterou jsme strávili před x lety přibližně půl roku na jedne „misi“. Ona se pak odstěhovala do Británie a už tam zůstala, za poseldních 15 let jsme s viděli jednou narychlo v Londýně a teď jsme se konečně sešli s ní a dalšími lidmi. Vůbec to nebyl problém, bavili jsme se stejně jako před lety.

ivzez

S přáteli si vždycky mám co říct a je jedno, jestli jsem je neviděla
15 let, nebo jestli s nimi jsem v téměř denním kontaktu.